Pomysł na biznes: firma sprzątająca

Pomysł na biznes: firma sprzątająca

28 kwietnia 2021 Off By admin
Rozpoczęcie wiosny to dobry okres dla firm porządkujących. Mają najsporzej zamówień na sprzątanie po zimie, uprzątanie biur jak też magazynów, mycie okien, pranie tapicerki aut.

W Polsce funkcjonuje dzisiaj ok. 3000 przedsiębiorstw w owej branży. Rynek zdominowany jest przez przeciętnej wielkości, zatrudniające ok. tysiąca osób spółki. Blisko 30 procent to niewielkie firmy rodzinne. Zdawać by się mogło, iż uruchomienie przedsiębiorstwa w tej branży jest łatwe: wystarczy wiaderko, ścierka i pasta do posadzki. Jednak świadcząc tego rodzaju usługi trzeba gruntownie znać specyfikę specjalistycznych sprzętów sprzątających, minusy i atuty poszczególnych środków chemicznych. Przydaje się zdolność planowania i zarządzania logistyką. Wiaderko a także ścierka już nie wystarczą.
Ogrodzenia, siatka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na rozpoczęcie działalności trzeba przeznaczyć 20-30 tys.

Jeśli interesują Cię treści przedstawione na tej witrynie, to z pewnością ta strona (https://www.rehabilitacje.org/usg-ortopedyczne) również okaże się dla Ciebie godna uwagi.

zł. Najpierw dobrze jednak pojawić się w wirtualnej przestrzeni. Pierwsze zlecenia wskażą specjalizację, na którą na konkretnym terenie jest najogromniejsze zapotrzebowanie. Może to być porządkowanie domów, gabinetów, posiadłości, porządki po remoncie, czyszczenie czyszczenie posadzek Warszawa okien, pranie tapicerki samochodów, dywanów bądź eliminowanie alergenów. Każda z tychże działalności posiada inną specyfikę, wymaga innego typu sprzętów, umiejętności oraz przygotowania. Najsporzej zleceń pochodzi z wspólnot mieszkaniowych, właścicieli marketów, biur a także przedsiębiorstw budowlanych. Coraz częściej usługi sprzątania zamawiają dyrekcje ambulatoriów i sanatoriów.

Zatrudnienie obsługi zewnętrznej jest bowiem tańsze niż utrzymywanie personelu. Pomału, jednak sukcesywnie wzrasta ilość zleceń z hoteli i pensjonatów. Jeżeli pragniemy ogłosić się jako firma sprzątająca Wrocław, najlepiej zróbmy to w sieci.