Sprzedaż wysyłkowa. Typy katalogów w sprzedaży wysyłkowej – sprawdź na ten temat więcej

Sprzedaż wysyłkowa ma jedno efektywne narzędzie. Jest nim folder, za pomocą jakiego firma może opisać swym potencjalnym nabywcom proponowane przez siebie towary oraz efektywnie zachęcić ich do dokonania zakupu. Czym jest katalog, z jakiego tak entuzjastycznie od ponad stu lat korzystają jednostki trudniące się sprzedażą wysyłkową?

Folder możesz potraktować jako charakterystyczną lekturę o promocyjnym charakterze. Tutaj zawarte są najważniejsze informacje na temat artykułów oraz ich ceny, tu również umieszczone są wskazówki powiązane z procesem składania zamówienia. Przeważnie folder swą formą przypomina kolorowe czasopismo, chociaż spotkać możemy się również z katalogami, jakie przypominają bardziej rozbudowaną broszurę. W zależności od wariantu proponowanych produktów możemy wyróżnić foldery towarów konsumpcyjnych jak też katalogi towarów inwestycyjno – zaopatrzeniowych. Pierwsze kierowane są najczęściej do klientów indywidualnych. Z reguły w podobnych katalogach prezentowana jest garderoba, urządzenia RTV, publikacje, meble oraz inne wyrobu związane z wyposażeniem domowego wnętrza. Katalogi opisujące towary inwestycyjne i zaopatrzeniowe są już kierowane do innych jednostek. Tutaj, ze względu na specyfikę odbiorców folderu, ogromnie duże znaczenie ma opublikowanie szczegółowych informacji, tak istotnych w każdej branży.

dowiedz się więcej

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Katalogi możemy podzielić też pod względem pełnionych przez nie funkcji. Obok tak często napotykanych katalogów sprzedaży wysyłkowej spotkać możemy też takie, jakich kluczowymi celami są promocja – reklama kalisz i rozpowszechnianie wiadomości na temat przedsiębiorstwa oraz wyrobów. Kluczowym celem będzie tutaj nie tyle sama sprzedaż, co jej efektywne podtrzymywanie – druk katalogów klejonych. Katalogi można podzielić również ze względu na pokazywany w nich asortyment. Wiele rozmaitych towarów można znaleźć w katalogach ogólnych, których przeciwieństwem są katalogi specjalistyczne, kierowane do konkretnych grup nabywców.

Katalogi klejone to obecnie jeden z najczęściej stosowanych prospektów reklamowych. Cechują się tzw. płaskim grzbietem, tj. wszystkie części katalogu (kartki oraz okładka) połączone są ze sobą za pomocą klajstru, zatem metodą klejenia. Zakończony w ów sposób grzbiet katalogów w znacznym stopniu ułatwia ich przechowywanie. Druk katalogów klejonych znajduje się dziś w propozycji większości drukarni.