Najważniejsze kwestie dotyczące rozwodu

Rozwód to niezmiernie wymagająca sytuacja życiowa, jaka zdoła powodować multum przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal lub także stres. Jest to pewnie jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie można podjąć, niemniej jednak czasem rozwód okazuje się dobrym wyjściem. Jak w małżeństwie nadszedł cały rozpad więzi w wymiarze mentalnym, majątkowym oraz cielesnym i nie ma nadziei na odbudowanie tych więzi, wówczas warto zastanowić się nad rozwodem. Każdorazowe kłótnie, nieporozumienia, nieobecność zaufania do współmałżonka czy kłopoty skarbowe prowadzą do jeszcze większych problemów w małżeństwie, a na tym cierpią nie wyłącznie sami współmałżonkowie, lecz także dzieci.

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc rozpocząć postępowanie rozwodowe, powinniśmy z początku wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z kosztem w wysokości około 600 złotych. Jeśli nie wiemy, jak zapisać taki wniosek i gdzie go złożyć, musimy zwrócić się o pomoc do doświadczonej kancelarii prawnej, jaka zajmuje się rozwodami; zobacz również Grześkowiak. Stosowny adwokat dopomoże nam przyrządzać wniosek, i także będzie służył pomocą podczas całkowitej rozprawy rozwodowej.

Pragniesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj pieczątki na kolejnej stronie.

Samodzielne załatwianie spraw powiązanych z rozwodem zdoła być dla nas istotnie niesłychanie trudne i kłopotliwe, toteż powinno się posiadać kompetentne wsparcie. Sąd zdoła wydać trzy typy wyroku – w jakim winna jest jedna strona, w jakim winni są oboje małżonkowie albo bez orzekania winy. Sąd nie zdoła stwierdzić rozwodu jeżeli wiązałoby się to ze szkodą małoletnich dzieci, jeżeli pozew składa małżonek winny rozkładu pożycia albo o ile jest to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

sąd

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych sytuacjach sąd zdoła jednakże orzec o separacji. Nieraz wydaje się to odpowiednim rozwiązaniem, bowiem multum małżeństw będących w separacji umiało się później porozumieć oraz dogadać. Zanim więc zdecydujemy się na bezwarunkowe zakończenie małżeństwa, czyli rozwód, zastanówmy się nad separacją. Zdoła okazać się, że uratuje ona nasze małżeństwo.