Co to jest regeneracja tylnej belki ?

Tylna belka , zw. również belką skrętną czy też nośną jest standardowym fragmentem zawieszenia samochodu w samochodach francuskich: Peugeot czy Renault.
Charakterystyczną jej cechą jest prosta i kompaktowa budowa oparta na sztywnej belce, jaka łączy dwa koła.

Billboard

Autor: Irena Safarova
Źródło: http://www.flickr.com
konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Skrętna belka złożona jest z wielu podzespołów. Złożone łącznie stanowią całość poprzeczki. Najistotniejszą jej częścią jest nośna nasz odsyłacz, zw. poprzecznicą. Do niej są dodane inne fragmenty. Do poprzecznicy wprasowane są tak zwane czopy poprzeczki wespół z trawersami. Trawersy to wąsy mocujące do jakich instaluje się poduszki mocujące.

Serdecznie zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tutaj dużo przydatnych porad, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Spełniają rolę ponadplanowej amortyzacji, chronią nadwozie wozu przed obijaniem się belki o karoserię. Kolejnymi elementami poprzeczki są łożyska igiełkowe. Do nich montuje się wahacze razem z czopami kół. Na nich usytuowane są piasty kół. Wahacze połączone są za pomocą skrętnych drążków. W zależności od modelu oraz marki auta są to dwa czy też cztery pręty wykonane z wysokiej próby stali. Pełnią one rolę sprężyn w samochodach, które są wyekwipowane w belkę skrętną.

Wszelkie elementy zawieszenia poprzeczki podlegają dużym obciążeniom w trakcie jazdy. Są one również narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne naszych dróg: sól, zanieczyszczenia i kurz. Tego typu elementy mają oddziaływanie na zużycie albo uszkodzenie układu zawieszenia. Uszkodzenia objawiają się zgrzytaniem, skrzypieniem lub pukaniem w tylnej części auta. Jeżeli kierowca zauważy zbytnie pochylenie kół w stronę środka pojazdu, momentalnie musi się udać do warsztatu samochodowego w celu wyeliminowania usterki związanej z tylnym zawieszeniem układu.

Naprawa lub regeneracja tylnej belki skrętnej polega na wymianie osłabionych elementów oraz przywróceniu poprzeczki do stanu takiego samego, jak była nowiuteńka. Regenerację taką cechuje stosunkowo niewysoka cena tylna belka po regeneracji posłuży nam kolejnych kilka lat.