Sposoby wejścia na zagraniczne rynki

Sposoby wejścia na zagraniczne rynki

31 października 2018 Off By admin
Metody wejścia na zagraniczne rynki są to strategie tyczące się wyboru wskazanej formy działalności zagranicznej a także sposobu ekSPAnsji na rynki zagraniczne oraz kolejności ich opanowywania.
elementem przesądzającym o wyborze strategii wejścia na zagraniczny rynek jest pozycja firmy na rynku (atuty konkurencyjne) skonfrontowane z atrakcyjnością rynku.

detektyw

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku słabych atutów jak też mało atrakcyjnego rynku wybiera się zazwyczaj strategię nie mającą przemieszczenia zasobów to znaczy pośredni eksport.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie interesujący, prawda? Jeśli również Twoje zdanie jest zbliżone, to niewątpliwie pomocne notatki (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/29/MARYNARKA%20NOOR) okażą się dla Ciebie użyteczne.

W wypadku mocnych atutów i małej atrakcyjności rynku firmy podejmują eksport pośredni a także wywóz towarów bezpośredni przy użyciu własnych sieci sprzedaży. Kiedy firma nie dysponuje stosownymi zasobami, lecz rynek jest ciekawy przyjmuje się na ogół strategię sprzedaży licencji, kreowania systemu franchisingo-wego względnie joint-venture z kontrahentem miejscowym. Firmy silne oraz działające na atrakcyjnym rynku stosują strategię inwestowania za granicą a także kreują montownie, zakłady wytwórcze albo swoje filie.

Z punktu widzenia sposobu ekspansji na zagraniczne rynki firma może realizować taktykę koncentracji rynkowej, jaka polega na powolnym oraz metodycznym powiększaniu ilości rynków na których firma prowadzi aktywności marketingowe bądź procedurę dywersyfikacji rynkowej, w której przedsiębiorstwo wchodzi początkowo jednocześnie na wiele rynków natomiast w miarę upływu czasu wyklucza z rynków mniej dochodowe produkty lub wycofuje się z rynków dających mniejsze zyski. By wejść z eksportem na rynek rosyjski powinno się posiadać tak zwany certyfikat (artykuł od certificator.eu/pl/podrecznik-do-certyfikacji/certyfikat-gost-r.html) Gost.