Dzięki kamerze sportowej można efektywnie uwieczniać swoje wyczyny ekstremalne

Dzięki kamerze sportowej można efektywnie uwieczniać swoje wyczyny ekstremalne

16 lipca 2021 Off By admin
Sport jest zajęciem obfitującym we wrażenia i ciekawym, dostarcza wiele interesujących doznań. Niektórym sportowcom zależy na tym, by swoje wyczyny sportowe filmować i móc później podziwiać na spokojnie, wymieniać się przeżyciami z innymi wyczynowcami lub najzwyczajniej mieć pamiątkę. W takiej chwili idealnie spisują się kamery sportowe. Są one dobrym wyborem w wypadku sportów wyczynowych, jak wspinaczka wysokogórska, spływy pontonowe czy skoki na bungee.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego właśnie ten model?
Wydawać by się mogło, że do zapisywania ekscesów sportowych w zupełności wystarczy normalna kamera. Z pewnością byłoby to faktem w przypadku uwieczniania z trybun meczu piłki nożnej, jednak kiedy rozchodzi się o sporty podwyższonego ryzyka, optymalnym sprzętem okaże się profesjonalna kamera sportowa. Jej właściwości techniczne gwarantują, że będzie ona wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, jak opady czy ostre słońce. Poza tym kamera zobaczysz sportowa może być zainstalowana na nakryciu głowy, kierownicy motoru czy plecaku, co pozwala uchwycić obraz z doskonałej i bardzo wiernej perspektywy.

Akcesoria Sony cały czas cenione
Wybór kamery sportowej jest sprawą dość trudną, gdyż od wybranego aparatu zależy jakość filmu oraz efektywność filmowania. Im wyższą jakość ma sprzęt, tym lepiej odda on niezwykłe wyczyny, które przytrafią się sportowcowi. Przy wyborze kamery warto uwzględnić prędkość, z jaką tworzony jest film, jak również czy sprzęt posiada elektroniczny stabilizator obrazu. Oczywiście kamera musi być wodoszczelna. Wśród kamer sportowych znacząco wyróżniają się akcesoria Sony, do których wielu użytkowników ma duże zaufanie.

Kamera zaprojektowana z myślą o ekstremalnym sporcie
Profesjonaliści są jednakże jednomyślni, że najlepsze kamery gatunku Point-of-View, tworzy firma GoPro, twórca kamer sportowych z serii Hero. Debiutujący w roku 2014 model GoPro Hero 4 black charakteryzuje się wybitnymi walorami, które plasują go w ścisłej czołówce. Kamera ta jest dosyć kosztowna, jednak może poszczycić się naprawdę świetnymi cechami, między innymi szybkością zapisu obrazu w wspaniałej jakości, elektroniczną stabilizacją obrazu, Wi-Fi, Bluetooth czy wyświetlaczem dotykowym.