Uwielbiasz jeździć na rowerze? Nie zapominaj o dobrym wyposażeniu!

Wcale nie tak dawno temu Polacy wyraźnie woleli spędzać wolny czas , grając na komputerze. Dzisiaj wiemy już, że zupełna bezczynność bardzo źle odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie dlatego zaczynamy się troszczyć o to, aby w naszym życiu obecny był już ruch. Bardzo dużą popularnością cieszy się dzisiaj jazda na rowerze, która każdego dnia zyskuje kolejnych miłośników.

rowerzysta

Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda na rowerze jest sportem , który jest ogólnodostępny oraz takim, który może być uprawiany w zasadzie przez wszystkich. Na próżno tu szukać większych przeciwwskazań o charakterze zdrowotnym. Nawet osoby, które przeszły zawał mięśnia sercowego mogą jeździć na rowerze. Jest tylko jeden warunek: nie może to być jazda o charakterze wyczynowym. Obecnie rower to już nie tylko weekendowe wycieczki. Coraz częściej stawiamy także na dojeżdżanie nim do miejsca, w którym pracujemy. Oszczędzamy tym samym znaczną ilość czasu, a jednocześnie troszczymy się o własną kondycję zdrowotną. Każdy, kto ma w planach co jakiś czas i daleko jeździć na swoim jednośladzie musi pamiętać o odpowiedniej trosce o swój sprzęt. Wysokiej klasy rower to przede wszystkim działający rower. Przed wyjechaniem na trasę trzeba sprawdzić, czy łańcuch dobrze się trzyma, a ogumienie jest całe. Zaleca się także przegląd klocków hamulcowych, dzięki którym nasz rower (serwis rowerowy tychy) może hamować. Są one tak samo ważne, jak klocki hamulcowego, które stosowane są w naszych samochodach. Szczęki hamulcowe do roweru to jeden istotniejszych elementów. Szczęki hamulcowe do roweru zawsze muszą być w idealnym stanie technicznym. Mając w planach wycieczkę, rozsądnie jest mieć przy sobie także klucze rowerowe. Nigdy nie wiemy, kiedy pojawi się konieczność, aby w naszym jednośladzie coś dokręcić. Klucze rowerowe to niepotrzebujący dużo miejsca dodatek, który może autentycznie uratować naszą wyprawę. Bez nich potrzebna może okazać się pomoc.

sport - rower

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda na rowerze to rodzaj ruchu, który naprawdę korzystnie wpływa na zdrowie naszego organizmu. Osoby, które regularnie jeżdżą mają lepszą kondycję, ich pojemność płuc jest większa, a serce pracuje sprawniej i jest silniejsze. Decydując się na jazdę na rowerze, trzeba jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Sprawny sprzęt i kask na głowie do bez wątpienia podstawa, która zapewni nam udaną wyprawę.