Przydatny poradnik w jaki sposób założyć dobrze prosperującą aptekę

Przydatny poradnik w jaki sposób założyć dobrze prosperującą aptekę

21 września 2018 Off By admin
Decyzja o rozpoczęciu własnego biznesu już zapadła. Jeśli dysponujemy wolnymi funduszami powinniśmy zastanowić się nad… apteką. Jest to bardzo ciekawy pomysł na biznes. Nie zapomnijmy przy tym o paru zasadniczych kwestiach. O jakich sprawach mowa?

Apteka

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku powinniśmy uzbroić się w dużo cierpliwości. Proces przygotowań trwa przynajmniej osiem tygodni. W najgorszym przypadku może potrwać aż 20 tygodni! Najwięcej czasu pożera remont wybranego pomieszczenia. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ samo przystosowanie do wymaganych norm jest dość długotrwałe. Zwróćmy naszą uwagę na powierzchnię wybranego lokalu.

Ministerstwo Zdrowia wskazuje minimalną powierzchnię pomieszczenia. Apteka może znajdować się w odrębnym obiekcie albo mieścić się w budynku o innym przeznaczeniu. Jeżeli postawimy na franchising, miejmy na uwadze właściwą lokalizację. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „apteka franchising” bez problemu znajdziemy ważne informacje. Dowiemy się, iż spore znaczenie ma: otoczenie, natężenie ruchu a także odległość od pozostałych punktów aptecznych. Zadbajmy o to, by nasza wyśniona apteka znajdowała się blisko gabinetów lekarskich, przychodni lub szpitali.

Jak otworzyć aptekę?Poniżej są wszelkie wytyczne. Musimy zatroszczyć się o stosowne pozwolenie na prowadzenie apteki. Wydaje je wojewódzki inspektor farmaceutyczny po złożeniu odpowiedniego wniosku. Szczegółowe informacje na ten temat możemy znaleźć w sieci po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „apteka franchising”. Najbardziej istotną kwestią podanie imienia i nazwiska farmaceuty, jaki stanie się odpowiedzialny za prowadzenie apteki. Koszt za udzielenie wspomnianego pozwolenia nie jest mały, gdyż wynosi równowartość pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę.

W jaki sposób jest ono określane?
Na podstawie przepisów na temat minimalnego wynagrodzenia za pracę. Całkowita kwota, którą musimy wyłożyć na otworzenie apteki jest zatrważająca. Na ten cel należy przeznaczyć minimum 150 000 złotych! Porady, jak otworzyć aptekę, wydają się nie mieć końca. Powinniśmy pamiętać o zatrudnieniu doświadczonej oraz wykwalifikowanej osoby, jaka obejmie stanowisko kierownika. Także godziny otwarcia apteki nie są przypadkowe. Powinny być one rozłożone tak, by ludzie mieli do niej dostęp nocą a także podczas świąt i innych dni wolnych od pracy.