Jak dobrać właściwą uczelnię?

Wybór kierunku studiów to wybór na całe życie. Tymczasem aż siedemdziesiąt proc. rodaków kończy nienależny kierunek. W jaki sposób się zatem do tego wziąć?
Najważniejsze jest, żeby robić to, co się uwielbia – to najczęściej powtarzana porada powiązana z wyborem uczelni.

Wrocław nad Odrą

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Humanista bez predyspozycji matematycznych ma małe szanse na karierę rachunkowego. A bez serca do swej pracy, będzie tylko przygnębiony. Toteż przed wyborem studiów, w pierwszej kolejności, trzeba się zastanowić, co kochamy robić, a również jakie mamy dary.

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swą znajomość rzeczy, to przejrzyj kluczowy artykuł. W tekście wyłożyliśmy precyzyjne i ciekawe informacje.

Może filologia angielska wrocław jest dla nas idealna? Mogą nam w tym dopomóc przyjaciele, ankiety predyspozycji zawodowych a również konsultant zawodowy. Choć humanistom będzie trudniej znaleźć pracę, to są pewne nisze, w których sobie poradzą. Gdy wiemy już co nieco o swych możliwościach, czas zacząć śledzić zmiany na rynku pracy. Im rychlej tym lepiej. Co prawda, badając propozycje pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą poszukiwać pracodawcy za 5 lat, jednakże wyrobimy sobie zdanie na temat ich wymagań. Nie oszukujmy się, gdy skończymy studia oczekiwania prawdopodobnie będą większe aniżeli dzisiaj, więc warto skoncentrować się na uczelniach, jakie pomogą nam się do nich przygotować.

Parę nurtów na rynku pracy jest stałych. Po pierwsze pracodawcy od kilku lat rozglądają się za absolwentami technicznych kierunków, stąd w rankingach politechniki cieszą się najlepszą opinią wśród chlebodawców. Ale nie każdy absolwent kierunku technicznego ma zapewnioną pracę – aktualnie trudności z jej odnalezieniem mają choćby inżynierowie budownictwa. Bez ustanku są poszukiwani absolwenci Informatyki, acz w mniejszym stopniu administratorzy systemów a w wyższym stopniu programiści. Również dla humanistów są atrakcyjne nisze. Nie wyłącznie kierunek jest istotny, lecz również specjalizacja. Im w wyższym stopniu niszowa a także innowacyjna tym lepiej.
Przykładem mogą być juryści, jakich jest sporo, ale już tych ze specjalnością prawo farmaceutyczne jak na lekarstwo. W ostatnim roku ukazało się mnóstwo ogłoszeń, w którym wyszukuje się inżynierów specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. Cały czas wielką popularnością cieszy się pedagogika wrocław.