Co powinno się wiedzieć na temat tatuaży?

Wielu ludzi nosi się z zamiarem ozdobienia ciała tatuażem. Ta moda ma oczywiście zagorzałych fanów i przeciwników. Na pewno postanowienie trzeba dokładnie przemyśleć – identycznie jak wybór tatuażysty i odpowiedniego wzoru.

Żyjemy w oryginalnych czasach, ale jednak także teraz tatuaż łączy się z kimś zbuntowanym, a poza tym groźnym i najlepiej po kilku przygodach z prawem. To opinie nie tylko typowe dla naszych babć. Pomimo to wrogów i miłośników jest tak samo dużo. Podobno jeden tatuaż (szczecin studio tatuażu) nie satysfakcjonuje i najczęściej jest początkiem całej serii.

Obrazek na zawsze

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Minusem tatuażu dla niektórych jest to, że najczęściej jest z właścicielem do końca. Ludzie obawiają się starzeć w towarzystwie obrazka z młodości, który łypie na dzieci prosto z łydki. Dlatego właśnie decyzja wydaje się trudna. Z całą pewnością zaangażowanym miłośnikom sztuki tatuażu to nie wydaje się problemem. Nieprzekonani mogą wypróbować tatuaże tymczasowe – dzięki nim prościej przetestować, czy wybrany wzór jest strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie pośpiech jest najgroźniejszym wrogiem, dlatego nie należy robić tatuażu zbyt szybko.

Tylko specjalistyczny salon

Wybór salonu tatuażu to ważna sprawa. Na tatuażu zdecydowanie nie powinno się oszczędzać, bo salon musi być fachowy i najlepiej z tradycjami. Trzeba ocenić więc czystość, sprawdźmy, czy jednorazowe narzędzia są normą, a te wielorazowe odkażają w specjalnych maszynach. Artyści, którzy tworzą tatuaże, muszą być zawodowcami, bo biorą odpowiedzialność za efekt końcowy całej akcji. Są w stanie zaprojektować wzór specjalnie na życzenie klienta, chociaż często tatuują z typowych propozycji (chociażby z katalogu).

Bolesny zabieg?

To naturalne, że tatuowanie boli, z całą pewnością to będzie zależało od odporności. Ci, którzy są świadomi procesu dobrze wiedzą, że wytrzymają, bo to nie jest właściwie cierpienie. Wrażliwi na pewno mocno odczują robienie tatuażu. Wszystko też zależy od wyboru miejsca i to, jak jest unerwione. Udo czy ramię – nie są bolesne bolesne. Niektórzy sugerują użycie kremów ze znieczuleniem, ale ich działanie jest raczej placebo. Nieodpornym pozostaje jedynie bezpieczna kalkomania.