Wybieramy kierunek studiów: co obecnie można brać pod uwagę?

Tegoroczni maturzyści z całą pewnością już myślą o tym, jaki kierunek na studia będzie odpowiedni. Wśród opcji studiów, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością jest tak naprawdę kosmetologia. Co to za kierunek?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od kilku lat jest dostępny w dużej liczbie narodowych uczelni publicznych i tych płatnych. Kierunek kosmetologia warto studiować oczywiście na uczelniach medycznych – wsf.wroc.pl/. Na kierunku tym studenci zdobywają informacje nie tylko z dziedziny usług kosmetycznych, ale również z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Absolwentów kosmetologi nie możemy porównywać z kosmetyczką. () Wiedza, która zyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest tak naprawdę dużo potężniejsza niż ta, którą może posiadać kosmetyczka gabinet kosmetyczny szczecin nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które oferują

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć wyłącznie czysto teoretycznych. Poza nauką teoretyczną absolwent tego kierunku dysponuje ogromną wiedzą praktyczną, gdyż studenci ogrom godzin poświęcają też na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii powinni poszukiwać pracy? Opcje poszukiwania pracy przez kosmetologów są nieprawdopodobnie spore.

Bardzo chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wspaniałe salony kosmetyczne, ale także kliniki medycyny estetycznej. Pośród przedmiotów, które należą do programu nauczania należą między innymi: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Przeróżne uczelnie proponują osobom zafascynowanym studiami na kierunku kosmetologia dość przeróżne specjalizacje. Mogą więc wybierać między innymi pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną lub pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest też Spa&wellness. Studia prowadzone są na uczelniach publicznych oraz niepublicznych. Do wyboru maturzyści mają również studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia na kosmetologii są dwustopniowe. Warto więc zdobyć też tytuł magistra kosmetologii.