W jakiej specjalizacji będzie najwięcej ofert pracy?

2018 rok będzie pozytywny dla pracobiorców – liczba propozycji pracy będzie powiększać się, przede wszystkim w handlu, obsłudze klienta oraz finansach. W niektórych sektorach, jak IT, zaczyna już brakować wykwalifikowanej kadry.

w poprzednim kwartale roku najwięcej ofert zatrudnienia pojawiło się w branżach IT, rachunkowości i bankowości. Nie brakuje także ofert typu production manager. Jednak ich dominacja się zmniejsza. Zapotrzebowanie na pracobiorców wyraźnie zmniejsza sektor bankowy. Podobny spadek spadki Kraków pojawił się w administracji oraz w propozycjach dla kadry nadzorującej. Branże, jakie w 2018 roku będą angażować najwięcej pracowników, to sprzedaż, obsługa klientów albo finanse. Tutaj zbyt wiele się nie odmieni. Zaobserwowano wzrost ilości ofert pracy w turystyce i hotelarstwie, budowlance i opiece zdrowotnej. To branże, które dotychczas rekrutowały niewiele, a teraz zaczynają powiększać zapotrzebowanie na pracobiorców, co świadczy o coraz to wyższej kondycji krajowej gospodarki.
laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to większy popyt na pracobiorców wymusi przemianę sposobu pozyskiwania ich. Chlebodawcy, acz najczęściej wypatrują kadr przez sieć, coraz to entuzjastyczniej stawiają na referencyjne programy. To system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego pracodawcy wypłacają uposażenie PRacownikom, którzy polecą do pracy własnego znajomego a ten znajomy zostanie zaangażowany.

Prognozowany niedobór pracowników w coraz większej liczbie specjalizacji w 2018 roku owocować będzie ogromniejszym wysiłkiem ze strony pracodawców skierowanym na zdobycie kompetentnych profesjonalistów. Nie będzie wystarczyło zaoferować dobrą pracę oraz płacę, przedsiębiorstwa musiały będą starać się bardziej.