Pomnik trwalszy nad spiż

Z pewnością myśleliście kiedyś nad tym, co się dzieje z człowiekiem po odejściu z tego świata. Odpowiedzieć próbują rozmaite systemy wierzeń, jednak zazwyczaj jest tak, że człowiek ma własne imaginacje w tej sprawie. Nietrudno zaś stwierdzić, jaki ślad pozostanie po nas na Ziemi. Niezwykle rozsądną rzeczą jest własnoręczne wykupienie sobie miejsca na pochówek oraz zamówienie eleganckiego pomnika. To rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się, że członkowie rodziny po śmierci nie podołają wyzwaniu. To także dobry wybór dla estetów, którzy myślą już o tym, jak ma prezentować się ich miejsce pochówku.

nagrobek granitowy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Najładniejsze są nagrobki – (zobacz: nagrobki nowoczesne) granitowe. Jeśli posiadasz sporo środków, możesz wynająć artystę w tej dziedzinie, który stworzy dla ciebie wyjątkowy grobowiec. Pomysłów na wygląd nagrobku można poszukiwać w wielu miejscach. Skutecznym sposobem na odszukanie inspiracji jest podróż na któryś ze znanych cmentarzy. Wielu ludzi mówi, że najpiękniejszym cmentarzem na kontynencie jest Père Lachaise, znajdujący się w stolicy Francji. Pomniki granitowe, które można tam zobaczyć, są perełkami sztuki.

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też pogłowić się nad wyborem cmentarza. Na bank będziesz chciał postawić na miejsce, z którym masz jakieś wspomnienia. Wiele osób pragnie mieć pochówek w rejonach często odwiedzanych. Bardzo ważnym aspektem jest również pragnienie bycia pogrzebanym wraz z najbliższą osobą. Grobowce małżeńskie są fantastycznym świadectwem miłosnej więzi, która istnieje nawet po zgonie. Jeżeli postawisz na wykupienie miejsca pochówkowego gdzieś z daleka od punktu, w którym zamieszkują twoi bliscy, pomyśl dokładnie, czy aby to w rzeczywistości trafna decyzja. Wybranie grobu w tym samym mieście to pewność, że ukochani będą go często wizytowali i dbali o to, by był ładny. Decyzja jest twoja, ale mądrze także wziąć pod rozwagę kwestię tych, którzy po twoim zgonie będą troszczyć się twoim grobem.