Jeśli chciałbyś przyjąć do pracy pracownika z Ukrainy, pozyskaj sobie opłacalne zaplecze!

W trakcie ostatnich kilku miesięcy spostrzega się w naszym kraju istotny przyrost napływu ludności zza wschodniej granicy. Z pewnością wiąże się to z sytuacją dyplomatyczną w tym kraju, a także z zabieganiami szczególnie młodych ludzi do poprawienia swego życia.
Ukraińcy stają się dla nas całkiem dużą konkurencją na rynku pracy.

wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to szczególnie tych gałęzi, które nie potrzebują elitarnego wykształcenia czy praktyki, np. handel, prace remontowo-budowlane. Wielu przedsiębiorców przychylnym okiem patrzy na przybywających ze Wschodu pracowników i przyjmuje ich legalnie. Wiąże się to czasem z potrzebą znajomości ukraińskiego, bo nie zawsze Ukraińcy posługują się polskim w odpowiednim stopniu. Do rozwiązywania powszednich kłopotów wystarczy najmowany w miarę potrzeb tłumacz języka ukraińskiego.

Nieprawdopodobnie atrakcyjny tekst, nieprawdaż? Jeśli także masz taką opinię, to kliknij tu oraz przeczytaj tutaj (http://www.talentum.pl/przygotowanie-do-matury-z-chemii-online/) wszystkie informacje.

Nie musi on mieć kwalifikacji w języku specjalistycznym, chyba że przedsiębiorstwo tego potrzebuje; najczęściej jednak wystarcza jego dotychczasowe doświadczenie.

psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
Problem ukazuje się w chwili, gdy dochodzi do konfliktu wymagającego rozstrzygnięć sądowych lub gdy pracownik chce zawarcia umowy po ukraińsku lub zaakceptowania jego ukraińskiego dyplomu. Do tego typu zleceń jest zalecany sprawdzony tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takich profesjonalistów ma paru. Podobnie sprawa ma się w pozostałych wielkich miastach. W niekorzystnej sytuacji stoją natomiast przedsiębiorcy z mniejszych miejscowości, w których dostępność usług tego typu tłumaczy jest znikoma.

Zawsze można jednak rozpocząć kontakt z Tłumaczem w sieci i w ten sposób zlecić mu wykonanie translacji. Taka jest wartość dobrego pracownika.