Markowa odzież dla motocyklistów – kombinezony, spodnie, slidery

Autor: Lidor
Gdy tylko zrobi się przyjemniej na zewnątrz to na jezdniach pojawiają się osoby poruszające się na motocyklach.

Motocykle stają się coraz bardziej modnym rodzajem poruszania się, ponieważ dzięki nim można taniej i lepiej poruszać się w zatłoczonym mieście. Aczkolwiek większości osób chodzi o to, by w trakcie jazdy odczuć powiew wiatru we włosach i adrenalinę.

Możne te dwie rzeczy doświadczyć bez niepotrzebnego ryzyka, ale niestety jak wszędzie to również tutaj zdarzają się szaleńcy na motocyklach.Wózek widłowy – mój linkGłównym i koniecznym wyposażeniem każdego motocyklisty jest kask. Bardzo istotne jest, by był on poprawnie zapięty oraz miał atest. Również ważna jest odzież motocyklowa. Zapewnia ona bezpieczeństwo i wygodę poruszania się na motorze. Muszą one chronić przed każdym obtarciem i winna być rozmiarowo doskonale dopasowana. Kurtki motocyklowe mogą być uszyte zarówno ze skóry, jaki i sztucznego materiału. Obowiązkowe jest, ażeby zawierały zabezpieczenia na łokciach a także podszewkę. Dodatkowo powinny zawierać ochraniacze na barki i kręgosłup.

Winny być perfekcyjnie dopasowane do ciała, przepuszczająca powietrze, ale równolegle zabezpieczająca przed wiatrem. Szalenie istotną rolę w trakcie prędkiej jazdy pełnią także spodnie motocyklowe. Muszą być one solidnie uszyte z dobrej jakości materiału. Powinno się zwrócić uwagę na to czy zawierają ochraniacze na kolana, piszczele oraz biodra. Czasami można je przypiąć do kurtki, dzięki czemu powstaje łączony kombinezon. Jeżeli chodzi o sam kombinezon motocyklowy to może on składać się z jednej części, który z reguły stosowany jest na torach lub dwuczęściowy polecany do jazdy na motocyklu każdego dnia. Są one tekstylne bądź wykonane ze skóry. Te jednoczęściowe gwarantują zabezpieczenie na najwyższym poziomie, ale są właśnie mniej praktyczne jeśli chodzi o codzienną jazdę.

Zakupując kombinezon warto go koniecznie przymierzyć. Skórzany powinien być o rozmiar mniejszy, albowiem po pewnym czasie rozciąga się i doskonale dopasowuje do naszego ciała. Zarówno jeden i drugi osłania skórę, ponieważ jest odporny na wycieranie.