Jak znaleźć właściwą agencję reklamową dla swojej firmy?

Kiedy przedsiębiorstwo rozwija się lub wypuszcza nowy produkt, niekiedy może zajść potrzeba zatrudnienia agencji reklamowej. Każdy, kto będzie jej szukać może czuć się przytłoczony, ilością firm, które działają na rynku.

Czy jest sposób na odkrycie tej jedynej, która spełni oczekiwania przedsiębiorcy i stworzy skuteczną reklamę? Jak to zrobić?
reklama

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy podpytać bardziej doświadczonych znajomych. Może mają warte polecenia firmy? Jak im się z nimi współpracowało? reklama stworzona przez agencję z polecenia nie musi być lepsza, ale przy pracy nad reklamą ważne jest, żeby współpraca zleceniodawcą i agencją przebiegała nienagannie.
Jeśli nie uda się wyselekcjonować nikogo przez rekomendacje, zostaje przeszukiwanie Internetu. Na co wracać uwagę? Oczywiście, portfolio oraz znalezione komentarze.

Jeśli stwierdzisz, że warto by było przeanalizować inny aspekt omawianej kwestii, kliknij ten link i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w ofercie (https://kancelariaskonieczny.pl/).

Agencji reklamowych jest jednak bardzo wiele, branża jest dynamiczna, warto więc wykorzystać podpowiedzi prasy branżowej lub poszukać, które agencje otrzymały nagrody za swoją pracę i są prelegentami na konferencjach branżowych. Będzie to oznaczać, że agencje, którym się przyglądamy, mają coś do powiedzenia na rynku.

bankomat

Autor: florian meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Wartością każdej agencji reklamowej są osoby w niej zatrudnione. komunikacja z nimi musi być bez zarzutu, i to z każdą osobą, z którą dyskutujemy, poczynając od tych, z którymi wymienia się początkowe wiadomości, po tych, którzy są wyznaczeni do konkretnego projektu. Jeśli komunikacja z agencją nie jest płyny, jeśli specjaliści nie mają czasu dyskutować, ale tworzą ponad głowami klientów, nie powinno się z nimi pracować. Jeśli kontrakt jest już podpisany, powinna być to istotna wskazówka na kolejne lata.

Dobra agencja reklamowa powinna być także dobrym parterem, który przede wszystkim rozmawia, a nie mówi. Nikt nie jest przecież idealny – ani członkowie agencji, ani ich zleceniodawca. Aby powstała doskonała reklama potrzeba więc wiedzy i doświadczenia dwóch stron.