W jaki sposób rozliczyć PIT za 2013 i przekazać 1% na OPP

4 lipca 2021 Off By k.s.
Początek roku trwale już kojarzy się z okresem rozliczeń z fiskusem. To pora na odgrzebaniu w pamięci, wyszperanie z segregatorów pliku potrzebnych dokumentów, żeby móc sprawić się z obowiązku. Jeśli rozliczamy się na własną rękę powinno się uważnie prześledzić zmiany jakie zaszły w zasadach rozliczeń za rok 2013.

Podstawowe różnice w stosunku do poprzedniego roku w deklaracji PIT 2013, dotyczą reguł rozliczania kosztów uzyskania przychodów, jak również ulg na dzieci i ulg internetowych. Dużą uwagę należy też poświęcić na rodzaj deklaracji, która będzie oddawana w urzędzie skarbowym. Zależnie od źródła osobistych dochodów rodzaj i termin składania deklaracji będzie się różnił.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawiła Cię zawartość naszego artykułu, to doczytaj także (http://www.vollmart.eu/) następne bardzo fascynujące wiadomości w nowym wątku.

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"

Gdy już przebrniemy przez wszystkie trudności związane z uzupełnianiem deklaracji należy przypilnować daty oddania, by PIT 2013 trafił w odpowiednim czasie do adekwatnego oddziału urzędu skarbowego. Nim jednak zdecydujemy się oddać rozliczenie warto pomyśleć o pewnej istotnej rzeczy. Fiskus dał nam pewną możliwość przekazania 1% na OPP.

Cały czas interesuje Cię ten wątek? Kliknij w poniższy link i tam mamy moja strona www, gdzie znajdziesz dodatkowe treści.

Jest to stosunkowo prosty sposób na udzielenie wsparcia tym, którzy tego potrzebują. Wiarygodność poczynań prowadzonych przez Organizacje Pożytku Publicznego można zbadać w serwisie rządowym. Chcący przekonać się, że pomoc zostanie przekazana w odpowiednie miejsce, mogą sprawdzić w takich serwisach szczegółowe raporty z działań poszczególnych OPP.

Łatwość w tym, aby przekazać 1% na OPP polega na kilku prostych czynnościach (szerzej – (adres url)). Trzeba tylko wybrać OPP, dla której chcemy przekazać kwotę. Pełną listę tego rodzaju organizacji opublikowano w Dzienniku Urzędowym RP Monitor Polski z 31 grudnia 2008 r. Rejestr ten jest możliwy do przejrzenia w Internecie. Następnie należy w rubrykę przeznaczoną na ten cel wstawić nazwę wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Informację należy uzupełnić o numer KRS i kwotę, która nie może przekraczać 1% podatku należnego, jaki wynika z zeznania podatkowego. Poza tym podatnik może w specjalnej rubryce o nazwie „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” zdefiniować sposób, w jaki życzyłby sobie, aby jego finanse były rozdysponowane.

Do przekazania jednego procenta z podatku można przygotowywać się już dużo wcześniej na bieżąco obserwując poczynania Organizacji Pożytku Publicznego. Częstokroć też, prośbę o taką formę pomocy wraz numerem KRS i informacją o rodzaju potrzeb komunikują osobiście zainteresowani. Próbują ratować się w ten sposób rodzice ciężko chorych dzieci, czy innych członków rodziny. W najgorętszym okresie przed złożeniem rozliczeń w telewizji ukazują się wołania o pomoc wraz z nieodzownym numerem KRS. Na adresy mailowe są wysyłane takiego rodzaju informacje zawierające apel i konieczne dane pomocne w uzupełnieniu rubryki. Pozostaje dokonać wybrać.