posłaniec online

Czasy, gdy wyłącznym możliwym sposobem przekazania przesyłek była własna wizyta na poczcie już minęły. To od nas jest zależne jaką metodą i za ile pragniemy przekazać paczkę. Dzięki Internetowi, coraz to więcej ludzi chętnie korzysta z zakupów online.

Przesyłki kurierskie

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Wiąże się z tym rosnąca wielkość przesyłek, jakie przesyłane są przeważnie gońcem. Sklepy online, korzystają z usług kurierskich z uwagi na sprawne i prędkie dostarczanie przesyłek. Także osoba prywatna korzystająca z usługi kurier online sporo na tym korzysta. Znaczącą wartością paczek kurierskich jest oszczędność czasu. Nie wychodząc z domu mamy możliwość przez Internet zadysponować usługę, a kurier online odbierze od nas i doniesie na podany adres przesyłkę.

Istnieją serwisy internetowe, które zajmują się poszukiwaniem dla nas najbardziej korzystnej propozycji. Nie musimy już dzwonić po wszystkich firmach, wyszukiwać i analizować cenniki i regulaminy. Podajemy jedynie jaką przesyłkę potrzebujemy wysłać, a oni przedłożą niezwykle atrakcyjne oferty.

Kurier online (Patron Service) to obszerna oferta usług specjalnych. Możemy przekazać paczkę ubezpieczoną, paczkę za zainkasowaniem. Mamy możliwość zamówić również doręczenie ekspresowe, lub w dniu wolnym od pracy. Tą strategią możemy także zlecić przesyłki krajowe i międzynarodowe, paczki drogowe i paczki lotnicze. Od tego gatunku wysyłania możemy spodziewać się najwyższej jakości usług za niewielkie pieniądze.

Firma kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby przesyłka trafiła na czas w zlecone miejsce, powinniśmy wiedzieć o dokładnym adresie. Jest to nadzwyczaj istotne, ponieważ w wypadku nieprecyzyjnego adresu, kurier online nie jest w stanie oddać przesyłki (zobacz też paczki wielkogabarytowe( na czas. Paczka musi być także odpowiednio zabezpieczona, a zawartość umieszczona w ten sposób, aby podczas transportu nie uległa zniszczeniu.

Najlepiej zabezpieczyć towar w wytrzymałym opakowaniu, jakie powinno ochraniać przed jakimikolwiek pęknięciami, zarysowaniami, wilgocią, bądź złamaniem. Nadawcy powinni pamiętać także o tym, że kurier online ma prawo na każdym etapie przekazania wysyłki sprawdzić jej skład, jeśli następuje obiekcja co do wartości.