Świetne miejsce na urlop w Polsce – Bieszczady

Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Dzielą się na dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, znajduje się na terytorium aż trzech krajów. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z pasm górskich położonych na obszarze naszego kraju, które nadzwyczaj chętnie odwiedza prawdziwe morze turystów.

Bieszczady zaliczane są do najmniej zaludnionych gór leżących na terenie Polski. Są to jedne z bardziej malowniczych gór licznie odwiedzane przez rzesze turystów. Największą ilość osób można spotkać na szlaku , który wiedzie na najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad – na Tarnicę. Rewelacyjną bazą wypadową dla górskich wypraw jest niewielka osada, Wołosate. Spora część turystów na dłużej decyduje się zatrzymać jednak w Ustrzykach Górnych, w których łatwiej można znaleźć noclegi w Bieszczadach – .

Na decydujących się tu wypoczywać turystów czekają między innymi pola namiotowe, hotele i małe pensjonaty.

Czy wiesz, że łatwo możesz poszerzyć zakres swej wiedzy związanej z przedstawianym tematem? Zwyczajnie kliknij ten odnośnik oraz zobacz tekst na portalu (http://coraltravel.pl/last-minute/turcja).

W Wołosatym miejsc noclegowych jest nieco mniej. Szlak niebieski, który zaprowadzi nas na Tarnicę jest jednak najkrótszy, stąd wybierany jest częściej niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko dopisze nam pogoda, to trud trzygodzinnej wspinaczki z pewnością wynagrodzą nam piękne widoki. Noclegi w Bieszczadach czekają nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z popularnych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie ma w nim niewielkich nawet wygód, są jednak turyści, którzy chcą koniecznie się w nim zatrzymać.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Baza noclegowa nie jest już tak niewielka jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz liczniej przybywających turystów czekają kwatery Bieszczady („). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort jest coraz wyższy. Kwatery w Bieszczadach najszybciej jest znaleźć rzecz jasna w cieszących się największą popularnością miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każde z tych miejsc może być bazą wypadową na wycieczki po słynnych bieszczadzkich połoninach.

Największa ilość turystów stawia na wycieczki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są godne uwagi nie tylko w lecie, ale również zimą. Każdego roku przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach czy snowboardzie. Bieszczady to bez wątpienia jeden z piękniejszych rejonów naszego kraju, który ma do zaoferowania przybywającym tu turystom mnóstwo atrakcji.