Planujesz być profesjonalnym architektem? Dowiedz się, jak szukać pracy w zawodzie

Jedni marzą o byciu prawnikiem, lekarzem, inni natomiast o staniu się architektem. To ceniony zawód, w jakim konieczne są kompetencje projektowania budowli i ich uformowania pod względem estetyki.

Aby zyskać właściwą wiedzę, trzeba ukończyć studia architektoniczne i zdobyć pierwsze doświadczenia w czasie praktyk czy stażu, mając na względzie oferty pracy Żory .

oferta

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszej pracy dobrze jest szukać będąc na studiach. Bardziej elastyczne w swoim funkcjonowaniu firmy uwzględniają zajęcia studentów i pozwalają im pracować w godzinach, które będą im pasować ze względu na naukę. Dzięki pracowaniu w takim biurze przyszli architekci mają szansę zaznajomić się z charakterem niniejszego zawodu, sprawdzić, w jaki sposób pracują inni oraz może również uczestniczyć w realizowanym projekcie.

Jeśli rozpoczynamy pracę dopiero po otrzymaniu dyplomu, także powinniśmy przeszukiwać oferty pracy. Architekt to stanowisko maty na stanowiska pracy wymagające 3-letniej praktyki, która dopiero pozwala mu na zdobycie uprawnień architektonicznych, oczywiście po zdaniu specjalnego egzaminu zawodowego. Pierwsze dwa lata po studiach to opracowywanie projektów, kolejny rok zaś to praktyki na budowie. Trzeba się również zapisać do izby architektów i dopiero później można w pełni wypełniać swój zawód. Więcej tu .

Droga do pokonania nie należy do najprostszych, ale warto jest się starać, ponieważ architekt to jeden z fachów umożliwiających uzyskanie wysokich zarobków. Rzecz jasna nie od razu będziemy zarabiać paru tys. zł, wystartujemy od dużo mniejszych kwot, ale już po roku doświadczenia można starać się o pierwszą podwyżkę.

praca nad projektem

Autor: Multi
Źródło: Multi

Warto jest to pomyśleć o założeniu swojego biura architektonicznego, w czym pomogą nam dotacje unijne. Nim jednak będziemy mieć własną działalność, powinniśmy zdobyć choć niewielkie doświadczenie na praktykach i stażach, by mieć orientację, jak działać.
Nie każdemu przychodzi łatwo pierwsza praca Grodzisk Mazowiecki (cały artykuł). Jednak nie można ustępować, niekiedy korzystniej jest osobiście pochodzić po biurach, aniżeli wysyłać CV, które z miejsca może trafić do kosza. Starania w postaci wizyt w biurach architektonicznych wreszcie mogą przynieść korzystne efekty oraz zaczniesz pozyskiwać doświadczenie, jakiego tak potrzebujesz na starcie.