Funkcja telewizji w dzisiejszym świecie

Funkcja telewizji w dzisiejszym świecie

19 grudnia 2019 Off By admin
Odkąd telewizor pojawił się na naszym świecie, szturmem podbił też naszą wyobraźnię. Początki telewizji były niesłychanie trudne. Był to przedmiot bardzo ekskluzywny i nie wszyscy mogli sobie pozwolić na taki rarytas. W naszym kraju jeszcze przez długi czas telewizor był wyznacznikiem bogactwa. Bardzo często jeden telewizor obsługiwał całą wieś lub kamienicę w mieście. Miało to swoje korzystne strony. Ludzie, spotykając się, by obejrzeć jakąś audycję, lepiej się poznawali. Tego typu wspólne oglądanie czasami przekształcało się w zakrapianą imprezkę.

gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś telewizor jest standardowym sprzętem wyposażenia każdego porządnego mieszkania. Zazwyczaj posiada dumne miejsce w centrum pokoju gościnnego. Jeżeli posiadamy tylko jeden telewizor, to zazwyczaj dochodzi do zawziętych wojen domowych o pilota. Bo przecież dobrze wiemy, że kto dzierży pilota, ten ma pełną władzę. Często w mieszkaniach znajduje się parę odbiorników, by uniknąć takich właśnie gorszących scen.

Razem z rozwijaniem się kolorowej telewizji, rozrastała się jej oferta programowa. W naszej ojczyźnie działa kilka komercyjnych stacji, które ciągle rywalizują między sobą. Korzystamy na tym my, widzowie, gdyż mamy ogromny wachlarz różnych programów oraz filmów. Telewizje cyfrowe opanowały rynek oraz nasze życie. Teraz mamy dostęp do wszystkich telewizji na świecie. Program tv ciągle się zmienia, dopasowując się do oczekiwać widza. Jeszcze parę lat temu narzekaliśmy na brak oferty kulturalnej w publicznej telewizji. Obecnie mamy do dyspozycji osobny kanał, poświęcony tej tematyce. We współczesnej telewizji wszyscy znajdą coś dla siebie. Możemy oglądać interesujące audycje przyrodnicze, lub też historyczne. Telewizje rywalizują w emitowaniu najnowszych kinowych hitów, które zbierają przed telewizorem milionową widownię (przez to warto poznać np. magazyn national geographic magazyn TT). Fani sportu także nie mogą narzekać na ofertę programową. Stacje dla dzieci są bardzo zróżnicowane, dlatego należy zwrócić uwagę na to, co ogląda nasza pociecha. I choć telewizor to nasze okno na świat, warto czasem wyłączyć odbiornik i zobaczyć, że w naszej rodzinie rozgrywa się najciekawszy serial.