Jakimi metodami kompleksowo zarządzać swoją firmą przy wykorzystaniu specjalistycznych programów

Jakimi metodami kompleksowo zarządzać swoją firmą przy wykorzystaniu specjalistycznych programów

17 listopada 2018 Off By admin
Nie da się współcześnie nowocześnie zarządzać swoją firmą bez informatycznego wsparcia. I chodzi to zarówno o infrastrukturę sieciową, serwery i sprzęt, ale także o odpowiednie oprogramowanie, które będzie obsługiwać wszystkie ważne procesy w firmie. Jednymi z najbardziej istotnych programów, których używa większość firm, są zintegrowane systemy do obsługi przedsiębiorstw, znane też potocznie jako systemy ERP.

CRM

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwalają one na całościową obsługę praktycznie wszystkich działów w firmie. Podstawą w większości z nich będzie moduł księgowości, logistyka (więcej info – https://www.kador.pl/logistyka) oraz sprzedaż, ale jeśli zajdzie taka konieczność, to można wdrożyć też moduł kadrowy czy ewidencję majątkową.

Większość pakietów ERP oferuje także rozwiązania branżowe, dedykowane dla konkretnych firm, a oprócz tego daje możliwość rozbudowania systemów – rozwiązania SAP dla określonej branży. Często może bowiem zajść konieczność dostosowania działania pewnych funkcji do specyfiki firmy, i wymagane jest, aby można było takie zmiany wykonać. Dzięki użyciu systemów ERP można w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromną zaletą jest to, że wszystkie dane są ze sobą powiązane i informacje wprowadzone przez jednego użytkownika są od razu widoczne w innych modułach.

Konkurencja na rynku systemów ERP jest duża, krajowi i zagraniczni producenci walczą wszelkimi sposobami o klientów. Lecz jest jedna firma, o której słyszał chyba każdy, kto ma chociaż trochę orientacji na tym rynku. Mowa tu jest oczywiście o firmie SAP, która zyskała tytuł pioniera na rynku systemów ERP i po dziś dzień trzyma czołową pozycję wśród średnich i dużych firm. Przeczytaj artykuł Design Thinking w projektowaniu rozwiązań IT.

Czy odnalazłeś konieczne informacje na omawiany temat? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej interesujące będą dane na niniejszym serwisie. Wtedy przejdź tam.

Oprogramowanie SAP to kilkanaście wydzielonych, ale współpracujących ze sobą modułów, umożliwiających obsługę wszystkich firmowych działów. W zależności od potrzeby można kupić te, które mają być skonfigurowane i uruchomione, a resztę można pominąć lub przesunąć ich uruchomienie w czasie. SAP oferuje także sporo dodatkowych narzędzi i programów które współpracują z systemem ERP, przykładowo dużo firm decyduje się jednocześnie na wdrożenie SAP CRM umożliwiającego zarządzanie kontaktami z klientami.