W jaki sposób powinniśmy zadbać o higienę jamy ustnej? Co pełni tu najważniejszą rolę?

Chodzenie do dentysty to dla dużej ilości osób nieprzyjemna konieczność. Zazwyczaj wiąże się to ze sporym stresem. Musimy jednak wiedzieć, że można tych nieprzyjemności uniknąć. Należy jedynie odpowiednio oraz systematycznie dbać o higienę jamy ustnej, a w takim wypadku oprócz ładnego uśmiechu i świeżego oddechy będziemy też mogli pożegnać się ze stresującymi wizytami u dentysty. Jak zatem powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowa higiena jamy ustnej rozpoczyna się w naszym domu. Dużo jest zależne od tego ile razy oraz jak starannie czyścimy zęby. To dla niektórych jest banałem, natomiast musimy zadbać o dokładne szczotkowanie zębów.

Masz chęć rozszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Zapraszamy zatem do zaglądnięcia do kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://akumulator24.com.pl/).

Minimum dwa razy w ciągu dnia przez trzy minuty, chociaż przydałoby się po każdym posiłku. Do tego używajmy nici, która jest koniecznością, jak chcemy mieć zdrowe przestrzenie miedzy zębami. To właśnie tu często psują się zęby – Dentalcorner. Pozostałości jedzenia znajdujące się w tych miejscach są bardzo ciężkie do usunięcia tylko przy użyciu szczoteczki. Co gorsza stykające się ze sobą zęby zarażają się od siebie próchnicą i w taki sposób psuje się nie jeden, ale dwa zęby od razu. () Oprócz tego płyn do płukania jamy ustnej pozwoli nam pozbyć się bakterii, jakie mogą powodować próchnicę, choroby dziąseł albo nieświeży oddech. Duże znaczenie ma również podjadanie między posiłkami, jeżeli będziemy czyścić zęby po każdym posiłku to jedząc w między czasie będą one dłuższy czas narażone na złe działanie resztek jedzenia zalegających między zębami.

uśmiech

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Duże znaczenie ma w tym temacie stomatologia zachowawcza, jaką niektórzy często bagatelizują. Musimy przynajmniej co sześć miesięcy chodzić do dentysty oraz sprawdzać stan uzębienia. Takie wizyty nie będą dla nas stresujące, gdyż w tak krótkim czasie między kolejną kontrolą, przy dobrym dbaniu o zęby nie powinniśmy mieć nowych ubytków. Nawet jeśli czasem mieliśmy gorsze dni i trochę zaniedbywaliśmy codzienne zabiegi, to najwyżej zrobi nam się mały ubytek, jaki spokojnie stomatolog wyleczy przy okazji tej kontrolnej wizyty. Nie powinno się to wiązać z długim oraz bolesnym leczeniem. Istotne jest także przynajmniej raz w roku pozbycie się kamienia nazębnego. Oprócz tego, że kiepsko wygląda, może również powodować choroby dziąseł doprowadzające w konsekwencji do dużych problemów ze zdrowiem, przykładowo paradontozy.