Jakim sposobem zdobyć fundusze unijne?

Jeżeli zastanawiamy się nad tematem dofinansowania z Unii Europejskiej, powinniśmy wziąć pod uwagę jedną z dogodnych opcji, którą jest skorzystanie z leasingu. Trzeba jedynie spełnić parę wymagań, aby bez kłopotów skorzystać z takiej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Należy rozpocząć od tego, iż leasing dofinansowany z Unii Europejskiej jest stosowny dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zamówić sprzęty, narzędzia (zobacz również rurki kauczukowo-silikonowe) czy nieruchomości. Warto jest tutaj jednak pokreślić, że fundusze unijne dla małych firm oraz dla średnich firm są o wiele chętniej przydzielane, niż dla tych największych. Nie ma znaczenia z kolei typ działalności – jest on obojętny. W jaki sposób zatem można uzyskać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest sklasyfikowanie kosztów, a zatem zorientowanie się czy zaliczają się one do jakiejkolwiek refundacji. Jeżeli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie wskóramy. Bez trudu przejdą wydatki na kupno niezbędnych do pracy maszyn czy ich instalację. W następnej fazie należy wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę oraz spisać stosowny wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do uzyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na kupno maszyny, a następnie czekamy już jedynie na rozważenie naszego wniosku. Wydawany jest przez organ zarządzający funduszami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Przede wszystkim od kosztów związanych z wykonanymi zakupami, jednak należy zaznaczyć, że nie może być ona większa niż średnia wartość rynkowa określonego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie bądź u rzeczoznawcy, który jest obeznany w temacie oraz fachowo wykona powierzone mu zadanie.

Dzięki niniejszym sugestiom prościej będzie ubiegać się o uzyskanie wsparcia unijnego. Dobrze pamiętać, aby stosować się do wszystkich zaleceń i wytycznych, ponieważ uchroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych trudności oraz przedłużeniem się koniecznego postępowania. Dofinansowanie finansowe może doskonale pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się spośród szerokiej konkurencji panującej na rynku. W innym wypadku szybko możemy stracić swoją kluczową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy albo nawet zamknąć swoją działalność.
Bank BGŻ