W jaki sposób opracować wizytówkę w oprogramowaniu graficznym?

W czasach społeczeństwa operatywnego większość ludzi posiada swe wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nam nawiązać kontakt z odbiorcą jak też jest dobrym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które proponują projektowanie oraz druk wizytówek. Co, jeżeli chcemy zaprojektować własną wizytówkę na własną rękę? Poniżej znajdziesz nieco rad.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz rozważyć jak twoja wizytówka ma wyglądać. Najlepiej narysować mały szkic na papierze. Dobrze jest wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (powinny być one nie zbyt małe i nie zbyt duże – najlepiej około 5cm x 9cm. Wtedy wizytówka będzie zrozumiała i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na owej wizytówce powinno się znaleźć. Standardowo jest to nazwa przedsiębiorstwa na górze, pod nią imię nazwisko i telefon przedsiębiorcy (względnie fax jak też adres e-mail).

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę przyrządy pomiarowe warsztatowe naszej firmy a na pewno przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Na wizytówce można wspomnieć krótko czym firma się trudni (przykładowo wizytówki taxi). Tenże zabieg pomoże w szybkiej identyfikacji firmy, ponieważ sama nazwa nie za każdym razem wskazuje na to, czym firma się trudni.

Gdy masz już skończony plan na papierze, czas przystąpić do pracy. W programie graficznym wybierz opcję Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wpisz standardowy rozmiar wizytówki. Tak powstałemu nowemu plikowi dodajemy odcień (wybieramy z zakładki Próbki). Wizytówce można nadać również fakturę używając kolejnej zakładki Style ( dostępna obok zakładki Próbki). Miej na uwadze, żeby nie umieszczać na wizytówce natłoku informacji- zamieszczaj tylko rzeczy najważniejsze. Po ukończonej pracy nad warstwą kolorystyczną powinniśmy dodać tekst. (na przykład wizytówka adwokat). Narzędzie służące dodawaniu tekstu znajduje się w palecie narzędzi po lewej stronie. Możemy manipulować czcionkę, odcieniem czcionki w opcjonalny sposób zależnie od naszych preferencji.

Jeżeli chcesz wydrukować swą wizytówkę, miej na uwadze, iż najlepiej, ażeby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić czyste pole bez napisów (wypełnione tylko kolorem). Natłok napisów może czynić złe wrażenie. Wizytówki wydrukuj na papierze o dużej gramaturze – będą bardziej wygodne w użytkowaniu. Istotne jest, by nie dodawać nazbyt wielu efektów graficznych, gdyż może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz zlecić cały proces fachowcom, kliknij wizytówek dla adowokatów i nie tylko.