Wizualizacje 3D – z całą pewnością jedna z najbardziej popularnych konfiguracji odwzorowywania obiektów

Wizualizacje 3D – z całą pewnością jedna z najbardziej popularnych konfiguracji odwzorowywania obiektów

4 lipca 2019 Off By admin
Słynne chińskie powiedzenie głosi, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słow. Obecnie, owa „maksyma” nabiera szczególnego znaczenia.
Dlaczego? Przyczyn jest co najmniej kilka.

wakacje - malunek

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

|ALT=filtry|TITLE=bank]

Choć klasyczna fotografia nadal ma się całkiem dobrze, to powoli rośnie jej pod bokiem poważna konkurencja, a mianowicie wizualizacje 3D. Warto zadać pytanie: co kryje się pod przywołanym pojęciem? To nic innego jak, trójwymiarowe odwzorowania różnorodnych obiektów, które znajdują nadzwyczaj bogate zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stanowią – jak łatwo można się zorientować – niezbywalny „składnik” w pracy architekta, niezależnie od tego co tworzy: mieszkanie czy produkt codziennego użytku.Protetyka – www.medimix.pl/materialy-protetyczneIch bezdyskusyjnym walorem jest klarowność. Pozwalają na obejrzenie jeszcze nieistniejącego obiektu z każdej perspektywy oraz wprowadzenie niezbędnych poprawek już na etapie planowania. Ponadto – co nie bez znaczenia są stosunko niedrogie, szybkie i łatwe w realizacji. Dobrze byłoby w owym miejscu zaznaczyć, także czym jest modelowanie 3D.

Miałeś możliwość, żeby tu przeczytać intrygujący news? Liczysz na więcej? Więc kliknij w źródło (https://spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-relaksu/masaze/relaksacyjne/masaz-klasyczny) i przejdź na następną stronę z przeróżnymi wpisami.

To tworzenie i przekształcanie trójwymiarowych obiektów geometrycznych.

Wyodrębniamy cztery zasadnicze metody modelowania, a mianowicie: projektowanie komputerowe przy pomocy właściwego oprogramowania, skanowanie przedmiotów, modelowanie proceduralne oraz modelowanie fizyczne. Największym zainteresowaniem może poszczycić się pierwsza z wymienionych tu technik.