Trust rank ocenia twoją stronę pod kątem zgodności treści z danym zapytaniem, zadbaj o wartościowe treści

Każdy administrator witryny internetowej wie, jak istotne staje się uzyskanie jak najwyższej pozycji w rankingach wyszukiwarki Google. Statystyki rynku pokazują, że internauci darzą wysokim zaufaniem właśnie te strony, które pokazują się w ścisłej czołówce rankingu Google.

Zyskanie jak najwyższej pozycji w wykazie ma ogromne znaczenie dla licznika odwiedzin strony, jak także ewentualnych zysków. W jaki sposób zdobyć zaufanie Google?
O popularności twojej strony decyduje sporo czynników
płyta nagrobna

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Do ustalenia miejsca danych stron w swoich rankingach Google pożytkuje liczne algorytmy i wskaźniki. Na popularność witryny internetowej oddziałuje wartość prezentowanej treści, zainteresowanie oraz działania użytkowników, czytelność witryny, jak też dobre linki i odnośniki. Właściciele oraz administratorzy wybranych witryn czynią wszystko, żeby dobrze zaprezentować własną stronę i odpowiednio pokazać się w oczach robotów Google. W tym celu pozycjonuje się witryny i podnosi ich wartość.
Te wskaźniki pokazują, jak postrzegana jest twoja strona
Na miejsce w rankingu Google wpływa wiele czynników. Jednym z najistotniejszych okazuje się trust rank. Wskaźnik Trust Rank ocenia witrynę sieciową pod kątem jej zgodności z zapytaniem użytkownika, pożytkuje przy tym analizę linków kierujących do danej strony. Jeżeli łącza zamieszczone są na zaufanych i odpowiednio ocenianych stronach, ocena Trust Rank również podnosi się. Jeśli mimo wszystko linki do strony internetowej zostały umieszczone na stronach o złej reputacji, SPAda także ocena naszej strony. Na ocenę algorytmu wpływ mają również linki zamieszczane na własnej stronie, ocena wzrasta jeżeli kierują do wartościowych i zaufanych witryn.
budżet

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Zachowaj ostrożność przy wymianie linkami

Osoby, którym zależy na zyskaniu wysokich wyników w rankingu Google, czasami usiłują zwiększyć zainteresowanie, decydując się na wymianę linków albo zamieszczenie linków na blogach oraz forach. Takie działania potrafią źle oddziaływać na ocenę Trust Rank.

Kiedy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj także na podobne serwisy (https://memento-wroc.pl/), które zawierają równie ciekawe dane – one niesamowicie Cię zaabsorbują.

W wypadku, gdy chce się dowiedzieć, jaką oceną w Google cieszy się nasza witryna, można skontrolować to w internecie, za pomocą specjalnej aplikacji.