Czego w zasadzie nie wiemy o transporcie zwierząt – kilka mniej albo bardziej oczywistych uwag

Czego w zasadzie nie wiemy o transporcie zwierząt – kilka mniej albo bardziej oczywistych uwag

8 października 2019 Off By admin
O przewozie osób, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa, w rzeczywistości wiemy dosyć dużo. Dzisiaj posiadanie własnego pojazdu nie jest zbytkiem, zatem chociażby najistotniejsze zasady są nam świetnie znane.

Jeśli wsiadamy do trolejbusów czy pozostałych środków publicznej komunikacji, to wówczas nasza wiedza przeważnie ogranicza się tylko do szanowania norm wynikających z ogłady towarzyskiej, ale zasadniczo to nam wystarcza. Tymczasem o transporcie zwierząt nie wiemy dużo, no chyba że aktualnie hodujemy bydło (przejdź do serwisu) i regularnie je sprzedajemy i przewozimy żywiec, choćby do sąsiedniej ubojni.

samochód transportowy

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com

Transport bydła albo drobiu został uregulowany przez stosowne przepisy. Nieprzestrzeganie prawa może stać się katastrofalne w skutkach – nałożenie kary finansowej na pewno nie będzie niczym miłym dla hodowcy przewożącego żywiec na własną rękę, i to dodatkowo niezgodnie z prawem. A zgodnie z aktualnym rozporządzeniem zwierzętom należy zagwarantować w trakcie przewozu właściwe warunki. Nade wszystkim kury nie mogą zostać stłoczone na niedużej powierzchni. Do tego trzeba też zadbać o wentylację klatek, które rzecz jasna muszą być regularnie sprzątane.

przwóz

Autor: Gawler History
Źródło: http://www.flickr.com

Przewóz kaczek zdaje się nie być tak problematyczny jak transport bydła. Dorodny dwuletni byk waży niemalże tonę, więc samo wprowadzenie go na przyczepę staje się nie byle jakim wyczynem.

Jeśli objaśniana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów kraków dobry dentysta tu – te informacje również nie powinny pozostać pominięte!

Przy tym należy pomyśleć o pozostałych kwestiach.

Wnętrze boksów musi zostać właściwie przygotowane, aby zwierzę podczas transportu się nie zraniło. Jeśli podróż jest długa, to nie wolno także zapomnieć o paszy i wodzie do picia, jak również o komplecie wszelkich potrzebnych dokumentów, z dokładnie opracowanym rozkładem podróży na czele.
O transporcie zwierząt z Włoch albo pozostałych państw europejskiego kontynentu zasadniczo się nie wspomina, a jeśli już, to raczej jedynie w kontekście turystyki. Na wakacyjny wyjazd swoich czworonożnych przyjaciół nie zabieramy, ale jak bardzo dobrze wiemy, od każdej reguły są wyjątki. Kiedy dołożymy do tego przeprowadzki, to natychmiast okaże się, że dla przykładu transport z Włoch będzie obejmował też przewóz żywego inwentarza. A przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z regulaminem konkretnej firmy przewozowej, aby potem uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.