Niejeden z nas cieszy się z zakupu nowego samochodu – dopóki jest nowy troszczymy się o niego i jesteśmy dumni z jego lakieru

Niejeden z nas cieszy się z zakupu nowego samochodu – dopóki jest nowy troszczymy się o niego i jesteśmy dumni z jego lakieru

18 lutego 2019 Off By admin
Pojazd przede wszystkim powinien jednak poruszać się. To jego najistotniejsze zadanie. Wobec tego po jakimś czasie nie płaczemy nad różnego typu zabrudzeniem na naszym wozie i niewielkimi zarysowaniami.

tylna belka peugeot 206

Autor: Michael King
Źródło: http://www.flickr.com
tusz do rzęs

Autor: tGJ tGJ
Źródło: http://www.flickr.com
prawo

Źródło: pixabay

Każdy o samochód stara się dbać – to fakt. Mało kto ma na tyle pieniędzy, aby wymieniać samochody każdego roku.

Czy poszukujesz świeżych informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to przenieś się do serwisu (http://www.drukarniakid.pl), gdzie odnajdziesz ważne komunikaty, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Z tego powodu dolewamy olej i całościowo dbamy o stan techniczny swojego samochodu. Bywają jednak różnego rodzaju szczególiki, których świadomi są właściciele pewnych modeli. Twierdzi się na przykład, że słabym ogniwem wszystkich francuskich aut jest tylna belka. Normalnie powinna zużywać się ona po przejechaniu około 70 tysięcy km, a we francuskich autach możemy to dostrzec już czasami po 15 tysiącach km. Cóż – taki urok. Nikt nie bywa idealny. Wobec tego jeżeli klekocze u nas tylna belka Peugeot 206, to warto jechać do dobrego serwisu, który to naprawi. Niekiedy używa się skrótu myślowego, ponieważ gdy mówimy – tylna belka, to najczęściej mamy na myśli wymianę całego zestawu (łożyska oraz wahacze). Musimy mieć tego świadomość, ponieważ jeżeli trafimy na nieuczciwego mechanika, to wymieni nam on tylko belkę, co nie pociągnie nazbyt długo.

Jeżeli nie znamy się kompletnie na autach, to należy porozmawiać z pracownikiem warsztatu oraz dopytać czy wymiany wymaga tylko belka czy cały komplet. Lepiej dopłacić, ale posiadać dobrze wyremontowany wóz. Pamiętajmy, że niesprawne zawieszenie może powodować zagrożenie na drodze.