Marzy Ci się kariera w IT – zostań testerem oprogramowania. Spójrz, o czym warto wiedzieć?

Marzy Ci się kariera w IT – zostań testerem oprogramowania. Spójrz, o czym warto wiedzieć?

18 sierpnia 2021 Off By admin
Postęp jaki widzimy w ostatnich latach powoduje, że jesteśmy w coraz większym stopniu uzależnieni od technologi. W prawie każdej dziedzinie naszego życia stykamy się z różnego rodzaju aplikacjami, z komputerami bądź też smartphonami. Cała ta sytuacja pociąga ze sobą wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowych specjalistów w sektorze IT. W dalszym ciągu potrzebni są programiści, konstruktorzy architektury oprogramowania lecz również i testerzy.

Przyjęło się

okno programisty

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

, iż kariera testera oprogramowania to najkrótsza i najłatwiejsza ścieżka aby dostać się do krainy najnowocześniejszych technologii. W zasadzie aby zostać inżynierem jakości nie ma potrzeby kończyć politechniki. Bardzo często korporacje przyjmują na te wakaty osoby bez kierunkowego wykształcenia ale z odpowiednimi predyspozycjami. Niemniej, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju naszej kariery należy zanurzyć się w temat i zastanowić się, czy rzeczywiście ta profesja jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy konsekwentni, wytrwali, skupieni na detalach oraz mamy smykałkę do nowych technologii to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Dodatkowo musimy sprawnie posługiwać się komputerem, znać podstawy wiedzy informatycznej, zapoznać się z bazowymi materiałami z zakresu testowania oprogramowania. Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia, to należy wtedy pomyśleć o stażu w danym przedsiębiorstwie

programiści

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

.

Kiedy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej profesji i wrzucimy w wyszukiwarkę: “tester oprogramowania praca”, zauważymy, że perspektywa możliwości znalezienia istotnie interesującego nas projektu w firmie IT jest bardzo duża. Obecnie nie brakuje propozycji dla testerów oprogramowania – praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, iż firmy zdają sobie sprawę jak kluczowa jest jakość w IT. Przede wszystkim w przypadku pisania systemów dla sektorów finansowych, bankowych czy też dla służby zdrowia.

Opłaca zapisać się na kurs przygotowawczy i przystąpić do egzaminu ISTQB. Dzięki czemu możemy dostać certyfikat, który jest uznawany przez wiele krajów na świecie. Jest to zaświadczenie o posiadaniu umiejętności z zakresu testowania na poziomie bazowym. Warto również stale monitorować wyniki w sieci dla haseł: “tester oprogramowani praca” (przeczytać tutaj) ażeby być stale w kontakcie z rynkiem zatrudnienia, jaki zawsze może przedstawić nam interesującą propozycję.