Doświadczenie użytkownika – święty Graal w e-commerce

Doświadczenie użytkownika – święty Graal w e-commerce

9 lipca 2021 Off By admin
Funkcjonujemy w erze wszechobecnej sieci www, gdzie liczy się atrakcyjność transmitowanych informacji Na przykład, witryny internetowe konstruowane są w oparciu o odpowiednie reguły, jakie mają za zadanie utrzymać daną stronę możliwie najbardziej miłą w doświadczeniu dla użytkownika.

komputer, strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Użytkownik końcowy witryny internetowej ma doświadczyć jak najlepsze doświadczenie w trakcie odwiedzin danego adresu www. Podobnie ma się przykład z użytkownikami aplikacji, programów i gier. Właśnie z tej potrzeby zrodziło się zagadnienie user experience a samo UX praca stało się bardzo szybko jednym z głównych wyszukiwanych tematów w Internecie. Czym jednak właściwie jest User Experience? UX to stosunkowo nowe zagadnienie a sam termin został ukuty przez doktora Donalda Normana, który analizował znaczenie stwierdzenia, iż decyzje podejmowane podczas procesu projektowania muszą być dokonywane w oparciu o potrzebyi pragnienia konsumentów.

Najogólniej rzecz biorąc user experience jest to zestaw technik i reguł, którymi posługują się specjaliści przy projektowaniu – czy to stron internetowych czy też aplikacji mobilnych ale również innego rodzaju produktów jak i usług. Można także dodać, że user experience to emocje, które towarzyszą konsumentowi podczas interakcji z aplikacją, programem komputerowym ale też innym produktem.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo ciekawego na podnoszony tutaj temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (https://przereklamowani.pl/oferta/identyfikacja-wizualna-slupsk) wspomnianego artykułu!

Warto dodać, że np. witryny internetowe stają się coraz bardziej złożone ale także coraz atrakcyjniejsze dla internautów. Niezależnie jednak od tego, jak dużo zmieniło się w zakresie procesu twórczego, to końcowy sukces witryny internetowej zależny jest od postrzegania i oceny użytkownika końcowego.

komputer, internauci

Autor: Luebke
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe są tutaj pytania: “Czy konkretna strona jest łatwa w użyciu”, “Czy jest poręczna jak i jasna w odbiorze?” – UX design skupia się na tym by odpowiedź na wszystkie te pytania była pozytywna. Analizy dotyczące emocji użytkownika końcowego w interakcji z przedmiotem są w stanie okazać się kluczowe przy projektowaniu np. sklepu internetowego, który musi być skonstruowany w taki sposób ażeby proces zakupu był łatwy i przyjemny. Dla zagadnienie UX praca znajdziemy sporą liczbę ofert zatrudnienia gdyż wiele firm koncentruje swoją uwagę na UX użytkownika końcowego w interakcji z ich produktem czy usługą.

Czy rozważana problematyka bardzo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także inne artykuły.

Mamy także wiele firm, które zajmują się badaniami UX na zlecenie wielkich koncernów.