W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

15 lipca 2021 Off By admin
niezwykle dużo ludzi mieszkających w Polsce, jest zatrudnionych na stanowisku, zmuszającym ich do nieustannego przebywania za kółkiem samochodu. Nie istotne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich sytuacjach zazwyczaj otrzymujemy wehikuł firmowy. Czasami jednak, zwłaszcza jeżeli jesteśmy początkującymi pracownikami, nie posiadamy do dyspozycji firmowego pojazdu i potrzebujemy dysponować swoim. W takiej chwili należy zorientować się, jak poprawnie rozliczać koszty z pracodawcą. Potrzebne będą tutaj kilometrówka i odrobina dobrej woli.

dokumenty

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
W rozróżnieniu od tego, dla kogo musimy pracować, możemy posiadać duże lub małe kłopoty z odzyskaniem wydatków. Z tego powodu tez trzeba już na samym starcie, kiedy tylko zostanie zawarta decyzja o eksploatowaniu naszego pojazdu do celów służbowych, określić ogólne reguły. Jeżeli nasz pracodawca nie chce, abyśmy naciągali go na sztuczne koszty, możemy zaproponować mu, że będziemy spisywać każdy pojedynczy przejechany kilometr. Pamiętajmy także, aby w czasie trasy zaznaczać drogi niewygodne, podniszczone, mające dużo dziur – jak działa kilometrówka. Bowiem nie tylko koszty benzyny są tutaj ważne, ale również zużycie pojazdu. Jeśli będziemy systematycznie zmuszeni do jeżdżenia po drogach niszczących nasz samochód, trzeba uzgodnić z szefem zwrot dodatkowych kosztów.

Z kolei samą kwotę, która nasz pracodawca powinien nam oddać za benzynę, niezwykle łatwo policzyć.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która również Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj kwestii.

Lecz niezbędna nam do tego będzie kilometrówka – specjalny kalkulator, który po uwzględnieniu kilku czynników, określa autentyczny koszt danej drogi. Tego rodzaju urządzenie znajdziemy bez problemu w internecie. Wersja najprostsza, wystarczająca w większości przypadków, będzie darmowa.

Kiedy uznasz, że dobrze byłoby poznać inny aspekt tej sprawy, kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w treści (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/).

Wystarczy do takiego kalkulatora wpisać rodzaj silnika jakie ma nasze auto, liczbę przebytych kilometrów, oraz do wyboru, stawkę za kilometr, lub cenę za litr paliwa – w zależności od tego, w jaki sposób jesteśmy rozliczani. Potem należy nacisnąć przycisk „oblicz” i kilometrówka wskaże należną nam kwotę, czarno na białym.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy zobligowani, z różnych przyczyn, do używania naszego osobistego samochodu z przyczyn zawodowych, najlepiej na początku omówić warunki takiego stanu rzeczy z naszym pracodawcą. Poza tym przyda nam się kilometrówka, do wyliczania przysługującej nam kwoty zwrotu. Jeśli podejdziemy do zagadnienia z głowa, zarówno my jak i nasz szef będziemy zadowoleni ze współpracy.