Wymóg stosowania kasy fiskalnej dotyczy większość firm

Konieczność stosowania kasy fiskalnej dotyczy wielu firm. Zwłaszcza dla przedsiębiorców, rozpoczynających dopiero przygodę z biznesem, kupno kasy fiskalnej może być dosyć wyższą koniecznością.

klient czekający na obsługę

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże regulacje podatkowe jasno określają, kto musi stosować kasę fiskalną. W niektórych przypadkach bowiem, nie jest to niezbędne. Każdy kto posiada firmę, powinien jednak zapoznać się z regulacjami skarbowymi, by prowadzić firmę legalnie i nie stresować się niezapowiedzianą kontrolą z urzędu skarbowego. Czasami jednak taki wydatek wcale nie jest konieczny do prowadzenia działalności.

Jest bowiem pewna grupa działalności gospodarczych, która nie jest do tego zobowiązana. Na przykład jeśli naszymi klientami są inne firmy bądź organy administracji państwowej, to nie musimy stosować takiego sposobu ewidencji.
Jakie zastosowanie w firmie ma kasa fiskalna? Otóż za pomocą kasy fiskalnej ewidencjonuje się sprzedaż.

Paragon fiskalny

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład kasjer w sklepie jest zobligowany do wydania paragonu klientowi po każdym dokonanym zakupie. Czasami ma miejsce sytuacja, że w osiedlowych sklepach właściciele notują transakcje “na kreskę”, jeśli klient nie ma w danej chwili pieniędzy. Jest to jednak bardzo niebezpieczna praktyka, ponieważ kontrolerzy z urzędu skarbowego są szczególnie wyczuleni na tego typu praktyki. W razie kontroli urzędu skarbowego zapłacimy wysoką karę

Każdy właściciel firmy, który stosuje kasę fiskalną musi także regularnie nabywać papier termiczny. Jest to cienki papier, przeznaczony do urządzeń, które drukują za pomocą druku termicznego.

Kliknij na odnośnik klimatyzacja na poddaszu, on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe dane.

W ten sposób otrzymujemy na przykład faksy. Warto mieć na uwadze, że paragon to dokument zastępujący fakturę. Jest on bardzo istotny szczególnie w działalności opartej na sprzedaży, ponieważ stanowi podstawę reklamacji towaru bądź usługi. Jeśli więc będziemy oszczędzać na zakupie papieru termicznego, to wydrukowany paragon szybciej wyblaknie.Tym sposobem ryzykujemy utratę dokumentu sprzedaży. Jest to sytuacja kłopotliwa zarówno dla osoby prowadzącej działalność, jak i konsumenta, który w razie reklamacji, nie będzie mógł okazać paragonu.