W jaki sposób wreszcie zwalczyć własną depresję wywołaną alkoholem?

W jaki sposób wreszcie zwalczyć własną depresję wywołaną alkoholem?

3 marca 2021 Off By admin
Alkoholizm jest ciężkim schorzeniem – zwłaszcza, że w bardzo wielu przypadkach w sumie w zupełności się poddajemy, zatem co prawda świetnie wiemy, że chorujemy na depresję, ale cóż z tej wiedzy, jeżeli tak czy siak nie staramy się wcale walczyć o powrót do normalnego stanu? Tak naprawdę nierzadko nawet już nie pamiętamy normalnego stanu – to smutne, lecz w szczególności w dzisiejszych czasach dostrzegalne.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Akurat Polska jest krajem, w którym generalnie nietrudno o narkomanię i alkoholizm. Już legendarny Kazik Staszewski z zespołu Kult głosił, że w Polsce jest kiepska pogoda, która powoduje, iż bardzo wielu ludzi na nieszczęście nie żyje w dobrym stylu (zobacz ofertę na leczenie narkomanii). W zasadzie pogoda ma bardzo duży wpływ na naszą psychikę – przykładowo kiedy nastanie gorące lato, nawet jeśli mamy masę kłopotów zawodowych czy rodzinnych, tak czy siak niejako umiemy bardziej cieszyć się życiem. No i to jest niesamowite.
Jednak w wielu przypadkach nawet niesamowita aura nie pomaga. Kiedy ciągle jesteśmy w słabym humorze, myślimy o własnej przyszłości wyłącznie w ciemnych kolorach, a na dodatek niejako fantazjujemy o samobójstwie, zapewne nie zostaniemy do końca wyleczeni nawet jeżeli pojedziemy na roczne wakacje do egzotycznej Tajlandii bądź na Malediwy. W dalszym ciągu alkoholizm (Ośrodki leczenia alkoholizmu) (sprawdź tą rekomendację) jest w Polsce niejako tematem tabu, nawet jeżeli chorujemy na nią, i tak mocno się staramy utrzymać tę informację w sekrecie. W sumie to nic dziwnego, bo ciężko się zdziwić, że choroby związane z psychiką są OK – a zresztą nigdy nie można akceptować u siebie owej choroby! Trzeba rozpocząć leczenie! Tylko psychiatra (warte przeczytania) jest specjalistą, który jest w stanie sprawić, że depresja będzie tylko przykrym wspomnieniem.

Boimy się psychiatrii, kiedy idziemy do gabinetu psychiatry niejako chcemy jakoś to ukryć, lecz powinniśmy zwrócić uwagę na jedno – nigdy nie należy wstydzić się chociażby trochę własnych problemów. Wiadomo: nie ma żadnego sensu każdemu mówić, lecz jakby nie patrzeć trudno potraktować alkoholizm jako temat tabu. Jeżeli ludzie ciągle będą bardzo się wstydzili, zapewne po pewnym czasie dostrzeżemy, że najzwyczajniej wcale nie spada w naszym kraju liczba osób, które myślą, iż człowiek cierpiący na alkoholizm tak jakby jest wariatem. Jest 2014 rok, Polska jest w Unii Europejskiej, a więc myślmy normalnie! Zobacz tę witrynę.