Co należy zrobić, aby dostać rekompensatę po wypadku w Wielkiej Brytanii

Co należy zrobić, aby dostać rekompensatę po wypadku w Wielkiej Brytanii

1 lutego 2019 Off By admin
Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, bądź ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeżeli odpowiedzi na wszystkie trzy spośród tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, gdy tylu polskich obywateli decyduje się układać sobie życie, lub przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeżeli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

Droga

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie znajdują się ludzie oraz maszyny, wydarzają się też wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Przerażająco mała liczba ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Ma to miejsce z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w regulacjach prawnych – wszystko to potęguje poczucie osamotnienia i „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, aby być zorientowanym na czym się stoi. Przede wszystkim, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione obrażenia ciała bądź też straty materialne. Istotne jest również, żeby bezpośrednio po zdarzeniu wykonać następujące czynności:

Zdobić dane sprawcy innych innych osób uczestniczących w wypadku.

Istotnie pasjonuje Cię rozpatrywana tematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zweryfikuj treść (http://lubin-adwokat.pl/), którą odnajdziesz na podobnym portalu!

Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Bezsprzecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli poświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić dokumentację fotograficzną miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Podobnie ciekawy tekst odnajdziesz pod tym hiperłączem (https://www.winski.pl/prawo-spolek-handlowych.html) – zobaczysz, że jest bardzo wciągający, zatem przeczytaj go.

Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz pójść do lekarza, by zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z odpowiednią firmą, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zwykle wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły w czasie wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

W takich sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:
– Sprecyzowaną datę oraz miejsce zdarzenia;
– Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;
– Dane osobowe i teleadresowe świadków;
– Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);
– Poświadczenia lekarskie o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także najlepiej nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją.

Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą możesz nawiązać kontakt z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do stron internetowych odpowiednich instytucji, takich jak na przykład Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.