Niezwykłe urządzenie, jakim jest obieraczka do warzyw.

Okres wakacyjny jest to nie tylko pora na wycieczki, to również okres kiedy rozpoczynają się plony owoców jak i niektórych warzyw. Zazwyczaj tymczasem to z owoców robi się różnego typu przetwory na chłodne jesienne wieczory. Jednak nim się do tego człowiek zabierze powinien najpierw zaopatrzyć się we właściwe słoiki na przetwory.

W zależności, którego rodzaju przetwory będzie się wykonywać, do każdego z nich jest różny rodzaj słoika. Na przykład słoik na przetwory z wiśni, czereśni powinien być odpowiednio sporych rozmiarów (mowa w tym miejscu o kompotach), bo całe owoce wkładane będą do środka a także zalewane roztworem. Oczywiście wszystko musi być szczelnie zamknięte, gdyż dane owoce posiadają predylekcję do szybkiego psucia się w połączeniu z powietrzem. W przypadku robienia konfitur czy dżemów z różnego typu owoców, słoiki muszą być zazwyczaj małego wymiaru, ponieważ owego typu przetwory nie jada się w dużych ilościach.

A dodatkowo po otworzeniu słoika z dżemem, trzeba go zużyć w możliwie krótkim czasie, bo identycznie jak kompoty potrafią się łatwo popsuć. Jak da się zauważyć słoik na przetwory powinien być właściwie dobrany do typu przetworów jak także wykorzystywanych owoców bądź warzyw. Przetwory z owoców robi się latem, tymczasem przetwory z warzyw robi się w większości jesienią. To w sumie w tym czasie zbiera się warzywa, które następnie umieszcza się do słoika.

Jednak w przeciwieństwie do owoców, sporą ilość warzyw przed przetworzeniem powinno się obrać. I tutaj można posłużyć się wyjątkowo interesującym sprzętem, jakim będzie obieraczka do warzyw, która w dość dużym stopniu zmniejszyła czas który należało poświęcić na tą czynność –

Obieraczka do warzyw to nic innego jak nóż zaopatrzony w ruchome podwójne ostrze, stosuje się go przez przeciągnięcie ostrzem po obieranym warzywie bez potrzeby stałej regulacji ostrza. Dodatkowo w obieraczce ostrze jest w pełni zasłonięte, dzięki czemu zmniejsza ryzyko skaleczenia. Przetwory robione samemu będą to bardzo dobre produkty wykonane z warzyw a także owoców, które jest się w stanie dostać. Nie mają wszelkiej chemii w sobie, dzięki czemu będą bardzo zdrowe.