W jaki sposób właściwie przygotowywać się do przewiezienia pianina – mini poradnik dla kobiet oraz panów planujących przeprowadzkę

W jaki sposób właściwie przygotowywać się do przewiezienia pianina – mini poradnik dla kobiet oraz panów planujących przeprowadzkę

25 kwietnia 2020 Off By admin
Przenosiny do innego, nawet sąsiedniego miasta zawsze wiążą się z mnóstwem pracy oraz stresem. A przeprowadzają się tak osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Jedną z istotniejszych kwestii jest na pewno właściwe zabezpieczenie przedmiotów przygotowywanych do transportu. Przeważnie najwięcej kłopotów mamy z tymi wielkogabarytowymi urządzeniami, w tym również z pianinami, które dodatkowo wymagają tego, żeby przenosić je z niemałą ostrożnością.

Każdy muzyk jest przywiązany do własnego instrumentu. Pod powyższym zdaniem obiema rękami podpisaliby się

transport wielkogabarytowy

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

także i pianiści. Stąd transportowanie pianina lub fortepianu nie powinno się odbywać bez udziału jego właściciela, który świetnie zna swój instrument i wie, na co koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę w czasie transportu. Z kolei jeżeli na względzie mamy instrumenty, które pozostają np. własnością placówek państwowych, to dyrektorzy takich ośrodków mogą poprosić o porady zaprzyjaźnionych wirtuozów, szczególnie wtedy, kiedy pianino jest zabytkowe.Aby w ogóle przetransportować fortepian, to najpierw trzeba znaleźć odpowiedni pojazd (kliknij tutaj) – wykorzystanie przyczepy raczej nie jest trafionym pomysłem, gdyż nie daje ona zadowalającej ochrony przed śniegiem, a koła nie posiadają dobrej amortyzacji. Ponieważ gabaryty instrumentu są niemałe, to warto już na początku z grubsza zaplanować trasę biegnącą od pomieszczenia, gdzie stoi pianino bądź fortepian, do małej ciężarówki, a później zastanowić się, w jaki sposób wnieść instrument do innego lokum. Niezwykle ważną czynnością jest na pewno usunięcie z drogi wszystkich przeszkód, np. kwiatów rosnących w pokaźnych donicach albo mebli. Warto także zmierzyć szerokość otworów drzwiowych, a nawet sieni, by mieć gwarancję, że wyniesienie pianina w ogóle będzie wykonalne – jeśli nie, to trzeba będzie instrument wynieść przez… taras.Na zakończenie kilka innych, czysto technicznych, uwag – stara strona.

Na początku należy dobrze zabezpieczyć pedały, gdyż one, w przeciwieństwie do czarnych klawiszy, nie mają jakiejkolwiek osłony. Następnie warto przymocować wszystkie ruszające się części instrumentu, np. klapy, żeby w czasie transportu się nie oderwały się bądź nie zostały zniszczone. Tymczasem w samochodzie pianino koniecznie należy unieruchomić wykorzystując specjalne taśmy mocujące. Jak pokazaliśmy, przetransportowanie pianina wymaga dużego nakładu pracy, zatem niektórzy z miejsca skontaktują się z firmą przewozową, aby mieć pewność (cechuje nas jakość i niskie ceny), że instrument nie zostanie uszkodzony podczas przenosin.