Państwa Półwyspu Indochińskiego są cudowne i przyjazne dla globtroterów

Powinniśmy zwiedzać Azję, gdyż jest to kontynent wielu atrakcji — nieziemskie dania, pomocni ludzie, ciekawa mentalność oraz zniewalające widoki.
Jeśli mamy ochotę lecieć do Azji, to powinniśmy zacząć od odwiedzenia Birmy.

książki

Autor: Jaka Santana
Źródło: http://www.flickr.com
To jeden z |najbardziej atrakcyjnych krajów Azji, który przez bardzo długi okres był trudno dostępny dla turystów. Wobec tego jest taki tajemniczy oraz ciekawy. Panującą religią jest u nich buddyzm i widać to w mentalności mieszkańców. Są niezwykle mili, pomocni i ufni. Jeżeli wpiszemy w internecie hasło Birma, to pewnie będziemy zdezorientowani, ponieważ wyskoczy nam dużo stron o Mjanmie. Nie powinniśmy się martwić, gdyż to jest w sumie nowa nazwa państwa. Może nie aż taka nowa, gdyż istnieje od prawie 30 lat, jednakże nie wszystkie państwa świata ją zaakceptowały i przez to całe zamieszanie. Jednakże nie określenie powinno nas zafascynować, a piękne miejsca tego zakątka. Niezwykle duży odsetek turystów decyduje się na zrobienie objazdówki po kraju. Zaczynają od Yangon, później Nyaungshwe i na końcu jeszcze Bagan. W taki sposób możemy zobaczyć największe atrakcje (Polecamy pokaz fireshow lascar) kraju. Niektórzy decydują się dodatkowo na przykład na trekking w okolicach Kalaw lub zwiedzenie Złotej Skały w Kyaiktiyo.

Nie zapominajmy jednak o tym, że niekiedy warto zejść z utartego szlaku, żeby móc zobaczyć prawdziwe życie tubylców i aby móc odkryć pozostałe przepiękne i dzikie miejsca. Należy mieć jednak na uwadze również to, że państwem rządzi junta wojskowa, która robi wszystko co tylko może, aby zamknąć ich obywatelom możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym.