Jeśli braliśmy udział w wypadku drogowym, to warto znać swoje prawa

Jeśli braliśmy udział w wypadku drogowym, to warto znać swoje prawa

23 lutego 2021 Off By admin
Jeśli jako kierowca braliśmy udział w wypadku komunikacyjnym nie z naszej winy, to należy się nam odszkodowanie. Dobrze będzie pamiętać, że zadośćuczynienie to musi być wypłacone z polisy sprawcy wypadku.

szkoda z oc sprawcy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, wciąż mało osób wie, jak skuteczni dochodzić własnych przywilejów.
Trzeba mieć w pamięci, że jeśli kolizję spowodowała inna osoba, to należy się nam wypłata odszkodowania z OC winnego. To jego ubezpieczenie gospodarstwa rolnego opłaci naprawę uszkodzeń. Często jednak zakłady ubezpieczeń nadmiernie komplikują proces pozyskania odszkodowania, warto zatem poznać swoje prawa. Dobrym pomysłem może być zaglądnięcie do Netu. Starczy włączyć wyszukiwarkę i wstukać odpowiednie hasło, aby dostać bardzo wiele wartościowych wyników z adresami stron, gdzie przeczytamy, jak powinna być opłacona szkoda z OC sprawcy – tu o szkodzie z oc sprawcy.
Jeżeli będziemy pamiętać o paru fundamentalnych regułach, to formalności z pewnością da się załatwić o wiele szybciej. Po pierwsze należy ustalić kto jest winny, bo jedynie wtedy zostanie dokonana wypłata odszkodowania z OC tej osoby. Jeżeli druga osoba nie ma ochoty podpisać się pod oświadczeniem, to trzeba zadzwonić po policję, która rozstrzygnie ten spór.

Nie czekaj – jeśli zaintrygowały Cię interesujące treści, to wejdź w poniższy link i czytaj tutaj więcej (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-regalowe.html) kolejne tekst.

Potem powinniśmy poinformować firmę ubezpieczeniową sprawy o zaistniałej szkodzie i ustalić jej wielkość. Będziemy mieli do wyboru dwie opcje – albo przywrócimy Auto do stanu przedwypadkowego lub dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór jest nasz – wypłata odszkodowania z oc.

Dobrze będzie pamiętać, iż opłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie wpływa na naszą polisę lub wielkość składki.
Warto zatem poznać własne przywileje. Spowoduje to, że prędko pozałatwiamy kwestie formalne oraz unikniemy niemiłych niespodzianek.