Jeśli braliśmy udział w wypadku drogowym, to warto znać swoje prawa

Jeśli jako kierowca braliśmy udział w wypadku komunikacyjnym nie z naszej winy, to należy się nam odszkodowanie. Dobrze będzie pamiętać, że zadośćuczynienie to musi być wypłacone z polisy sprawcy wypadku.

szkoda z oc sprawcy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, wciąż mało osób wie, jak skuteczni dochodzić własnych przywilejów.
Trzeba mieć w pamięci, że jeśli kolizję spowodowała inna osoba, to należy się nam wypłata odszkodowania z OC winnego. To jego ubezpieczenie opłaci naprawę uszkodzeń. Często jednak zakłady ubezpieczeń nadmiernie komplikują proces pozyskania odszkodowania, warto zatem poznać swoje prawa. Dobrym pomysłem może być zaglądnięcie do Netu. Starczy włączyć wyszukiwarkę i wstukać odpowiednie hasło, aby dostać bardzo wiele wartościowych wyników z adresami stron, gdzie przeczytamy, jak powinna być opłacona szkoda z OC sprawcy – tu o szkodzie z oc sprawcy.
Jeżeli będziemy pamiętać o paru fundamentalnych regułach, to formalności z pewnością da się załatwić o wiele szybciej. Po pierwsze należy ustalić kto jest winny, bo jedynie wtedy zostanie dokonana wypłata odszkodowania z OC tej osoby. Jeżeli druga osoba nie ma ochoty podpisać się pod oświadczeniem, to trzeba zadzwonić po policję, która rozstrzygnie ten spór. Potem powinniśmy poinformować firmę ubezpieczeniową sprawy o zaistniałej szkodzie i ustalić jej wielkość.

Omawiana porada okazała się dla Ciebie przydatna? W takim razie sprawdź poza tym inne podobne artykuły i przeczytaj więcej wskazówek (https://www.filtry.pl/).

Będziemy mieli do wyboru dwie opcje – albo przywrócimy Auto do stanu przedwypadkowego lub dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór jest nasz – wypłata odszkodowania z oc.

Dobrze będzie pamiętać, iż opłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie wpływa na naszą polisę lub wielkość składki.
Warto zatem poznać własne przywileje. Spowoduje to, że prędko pozałatwiamy kwestie formalne oraz unikniemy niemiłych niespodzianek.