PIT-37 oraz PIT-36 – a więc, jaką rzecz jesteśmy zmuszeni wiedzieć w podliczeniu PIT 2016 / 2017

Kto uzupełnia deklaracje PIT o numerach trzydzieści sześć oraz trzydzieści siedem? W jaki sposób można uzupełnić to najprościej? Czy naprawdę uzupełnianie deklaracji bywa takie ciężkie?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś zaciekawiony tych konkretnych rzeczy, to odczytaj nasz artykuł – o wszyściutkim Ci opowiemy!

Jeżeli chodzi o zaczynające pytanko wewnątrz wstępie, to podzielimy je na dwójkę cząstek. Zaczniemy od pit 37, z powodu faktu, że jest to najbardziej często wypełniany PIT roczny, który bywa skierowany do osób, które to rozliczają się wraz z fiskusem, a więc bywają to pracownicy na etat, zleceniobiorcy, emeryci a także renciści, których to jest coraz bardziej dużo – tekst o pitach 2016.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na prezentowany temat, więc jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://sklepnumizmatyczny.pl/).

Omijając jednak ten temat, są zmuszeni oni posiadać dochód z takich rzeczy jak choćby dla przykładu: wynagrodzenie ze stosunku służbowego lub stosunku pracy, emerytury lub renty, świadczeń przedemerytalnych oraz zasiłków przed emeryturą, czy stypendiów, nie wspominając już o prawach autorskich oraz innych prawach majątkowych i tak w dalszym ciągu.

Więcej: tutaj

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy w tej chwili do pit 36, który jest przeznaczony dla person, które to prowadziły pozarolniczą działalność typu gospodarczego opodatkowaną na zasadach ogólnikowych, pozyskały przychody dla przykładu z wynajmu, podnajmu, wydzierżawienia, poddzierżawy lub innych umów o bardzo podobnym charakterze, oraz dodatkowo persony korzystające ze zwolnienia na podstawie artykułu czterdzieści cztery ust. 7a ustawy (a wiec z tak zwanego kredytu podatkowego), czy też obniżające przychodu ze strat z latek wcześniejszych.

WIęcej: więcej o PIT

Jeśli chodzi o późniejsze pytanka ze wstępu, to najprostszy sposób wypełnienia deklaracji to zastosowanie wersji online, dzięki której to nie musisz stać w kolejkach po druczki, a program obliczy wszystko za Ciebie!