Kupno roweru to doskonały sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i pierwszy krok do przemiany sposobu życia

Moda na zdrowy model życia zapanowała w naszym kraju już jakiś czas temu. Specjaliści namawiają nas do spożywania pełnowartościowych obiadów, picia mniejszych ilości używek i do uprawiania sportów. Komu uczciwe zależy na tym, aby wreszcie wziąć się za swoje zdrowie, zmiany na lepsze rozpocznie na przykład od codziennego biegania po parku. Ten sport jest mało wymagający, jeżeli chodzi o sprzęt. Wystarczą tylko komfortowe buty, niekrępujący ruchów strój i krzyna dobrych chęci ze strony biegacza. A niektórych nie zniechęca nawet wietrzna pogoda.

czerwony rower

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Kto jednakże nie lubi biegać i uważa ten sport za nieco nudny i męczący, zakupi dla siebie rower, np. tu – . Jednak nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na długie i samodzielne eskapady w teren. Przeszkodą bywa niejednokrotnie brak wydzielonych ścieżek albo niezadowalająca kondycja sportowca. W opisanej sytuacji niekoniecznie trzeba będzie rezygnować się z ćwiczeń. Wystarczy kupić rower stojak pionowy na rower stacjonarny, postawić go na przykład w sieni i jak najprędzej rozpocząć jazdę. Żeby taki rower stacjonarny nie okazał się symbolem znużenia, w trakcie wykonywania ćwiczeń warto posłuchać muzyki i oczywiście codziennie wietrzyć pomieszczenie.

jazda rowerem

Autor: Lenny
Źródło: http://www.flickr.com

Przy kupnie roweru jedni zwracają uwagę na firmę, a inni na cenę. A dla jednych i drugich najbardziej istotną kwestią będzie odpowiedź na następujące zapytania: damska, męska czy chłopięca wersja? Rozsądniej wydać pieniądze na dodatkowe światełka odblaskowe, a może postawić na solidny bagażnik? A nawet, czy zakupić kask? Niektórzy mężczyźni stawiają na konkretną markę i decydują się np. kupić wytwór firmy Arkus. Powodem powzięcia takiej właśnie decyzji jest być może fakt, że przyjaciele są nieprawdopodobnie zadowoleni z użytkowania tego sprzętu. A i bez problemu odnajdziemy takie osoby, które łatwo przywiązują się do konkretnej rzeczy i mogą używać niemalże przez całe życie tak jednych i tych samych dezodorantów, jak i jeździć tylko na góralu Arkus. Więcej tu: Go Sport rowery.

Kobiety, którym lekarz rodzinny zalecił większą dawkę ruchu, z pewnością będą szukać tych konwencjonalnych i tych oryginalnych metod walki z poobiednią niedzielną bezczynnością. I wystarczy, że wyjdą na spacer po rodzinnym mieście, a ich wzrok całkiem przypadkowo może paść na wielką tablicę z napisem go sport rowery. A stąd już tylko krok od udanych zakupów i rozpoczęcia zdrowego modelu życia.