Kilka użytecznych pomysłów na utrzymanie ciepła w domu zimą

Kilka użytecznych pomysłów na utrzymanie ciepła w domu zimą

5 sierpnia 2019 Off By admin
Ciepły kąt jest czymś, o czym myślimy wracając po pracy w chłodny wieczór. Zdarza się, że, zamiast przyjemnego ciepła, czujemy zimno i przytulny pokój zmienia swoje oblicze.

Najlepiej zastanowić się nad tym już podczas rozmów z architektem czy przy przeprowadzce.
Jeśli jest taka możliwość, należy przede wszystkim zatroszczyć się o odpowiednio ocieplony budynek. Ocieplenie poddasza, nawet jeśli nie ma tam pokoi, jest bardzo ważne, ponieważ tamtędy znika największa ilość ciepła – .

Jeżeli fascynuje Cię omawiany artykuł i masz chęć dowiedzieć się więcej na taki temat, to z pewnością pomocny serwis (http://www.hamsterpolska.pl/toalety-publiczne-papilio-primo/) będzie tu niezwykle przydatny.

Duże znaczenie ma również wybór sposobu ogrzewania. Poproście o radę fachowca, który pomoże wam wybrać najkorzystniejsze dla was rozwiązanie, dostosowane do wielkości domu i waszych potrzeb oraz zadba o prawidłową konserwację całej instalacji. Następnym ważnym czynnikiem są szczelne okna i drzwi (sprawdź elektrozaczep do drzwi) bo one też mogą prowokować duże straty ciepła.

wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury możecie także skorzystać z innych metod, niewymagających wielkich inwestycji. Nawet grudniowe słońce dostarcza ciepła, dlatego przed wyjściem rano rozsuńcie zasłonki. Wieczorem je zasłońcie, ponieważ są dodatkową ochroną od zimna. Na podłogach można rozłożyć gruby dywan. Ten sposób w prawdzie nie nadaje się na sprawne ocieplenie poddasza, ale sprawi, że nie będziecie odczuwali nieprzyjemnego zimna biegnącego od od płytek. Ciekawym sposobem jest także umieszczenie foli aluminiowej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie odbijane do środka mieszkania, a nie ulatywało na zewnątrz.

Wiele z wspomnianych powyżej pomysłów można wykonać samodzielnie i szybko, a efekty na pewno was zaskoczą.