Jak pływać

Pływanie może być traktowane jako sport lub zabawa, czyli sposób spędzania wolnego czasu. Pozwala na spalanie sporej ilości kalorii, jak również ćwiczenie mięśni w obrębie całego ciała.

Obecnie coraz większa liczba ludzi wybiera ten rodzaj aktywności, chociażby dla odpoczynku po wielu godzinach pracy na siedząco. Pływanie jest także często preferowaną aktywnością w okresie wakacji, zwłaszcza kiedy spędza się je nad morzem czy nad jeziorem.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny (http://zdrowie-dom.pl/), jeżeli te, które zamieściliśmy tu, Cię do siebie przekonały. W innym wpisie czeka na Ciebie dużo detali.

Nauka pływania nie jest specjalnie kłopotliwa, pod warunkiem że dana osoba nie ma silnego lęku przed głęboką wodą. Zazwyczaj najkorzystniej, gdy nauka odbywa się we wczesnych latach życia, w kolejnych latach ta umiejętność nie ulega zapomnieniu. Zarówno do nauki, jak i do korzystania z pływalni potrzebne są charakterystyczne elementy, dzięki którym pływanie staje się prostsze i przyjemniejsze- -> poznaj dodatkowe informacje.

pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com

Elementy ochronne

Baseny należą do bardzo specyficznych miejsc. Woda na pływalniach jest chlorowana, więc może niekiedy powodować alergie. Przydatnym przedmiotem jest okulary pływackie, zwłaszcza dla ludzi posiadających wrażliwe oczy. Poza tym okulary takie czynią nurkowanie łatwiejszym. Na chwilę obecną można nabyć przykładowo okulary takie wyposażone w szkła korekcyjne, dzięki którym mogą ich używać także osoby z wadami wzroku. Typowym przedmiotem spotykanym na pływalniach jest także czepek do pływania. Jest on zrobiony z cienkiej gumy w różnorodnych kolorach. Zapobiega wpływaniu wody do uszu oraz moczeniu włosów, co jest szczególnie wygodne. Niektóre pływalnie posiadają obowiązek używania czepka w celu zapobiegania zabrudzenia wody przez włosy- kostium kąpielowy jednoczęściowy.


Do nauki pływania

pływalnia

Autor: Chris Grazioli
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pływania najczęściej ma miejsce z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów. Oczywiście w każdym przypadku musi przebiegać pod nadzorem doświadczonego ratownika. Tego rodzaju akcesoria pomagają w utrzymaniu się na powierzchni, a wykorzystywane są w większości przez najmłodszych. Są to na przykład tak zwane makarony, czyli długie tyczki z pianki unoszącej się na wodzie. Dla najmłodszych potrzebne są niekiedy również elementy dmuchane w formie kół czy zabawek w kształcie zwierzątek, jak również tak zwanych motylków umieszczanych na ramionach. Dostępne są także specjalne wodoszczelne pieluszki dla najmłodszych dzieci.