Informacje odnośnie zabiegu z wykorzystaniem lasera CO2

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów z użyciem laserów, które pomagają pozbyć się kompleksów i przywrócić skórze piękny wygląd. Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser CO2? Jak wygląda zabieg i czego można się spodziewać po zabiegu? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

usług

Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
Do czego stosuje się laser CO2?
Z użyciem lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się rozmaite zabiegi medycyny estetycznej. Ten laser stosowany jest, aby poprawić wygląd skóry, w zależności od pożądanych efektów: zmniejszyć widoczność i głębokość blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych, wygładzić zmarszczki, polepszyć jędrność oraz elastyczność skóry, zlikwidować rozstępy, usunąć przebarwienia skórne.
laser co2 katowice

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Jak oddziałowuje na skórę laser frakcyjny CO2?
szampon

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie zabiegu z zastosowaniem lasera CO2, emitowana wiązka oddziałowuje na skórę tworząc siatkę „miniranek”. Są to mikrouszkodzenia z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry, dzięki temu regeneracja następuje bardzo szybko.

Czy zainteresowała Cię moja strona www? Bardzo mi przyjemnie. Wspaniale będzie, jeśli znajdziesz jeszcze chwilę, aby wystawić swą opinię.

Ból jaki może odczuwać pacjent w czasie zabiegu jest minimalny, gdyż wcześniej skóra znieczulana jest specjalnym kremem – dodatkowe informacje. Zabieg trwa ok. 30 minut, aczkolwiek dokładny czas jego trwania zależy od wielkości obszaru skóry, który poddaje się zabiegowi. Po zakończeniu działania lasera skórę chłodzi się, aby zminimalizować dyskomfort. Pierwsze widoczne efekty zabiegu są widoczne już po tygodniu. W niektórych przypadkach, takich jak głębokie zmarszczki bądź blizny, wymagane jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Jeżeli kogoś interesuje więcej informacji na temat tego jak działa laser CO2 Katowice są miastem, w którym bez trudności znaleźć można odpowiednią klinikę medycyny estetycznej.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i jaki będzie przebieg laseroterapii. Lekarz powinien również ustalić jak pacjent ma przygotować się do zabiegu z użyciem lasera CO2.