W jaki sposób należy czyścić sprzęt medyczny? O jakich rzeczach głównie powinniśmy pamiętać?

Różne urządzenia, jakie używane są do leczenia zmian w układzie oddechowym mogą być miejscem rozwoju patogennych bakterii. Takie więc urządzenia, jakimi są ustniki, maski albo spejsery potrzebują dużej regularności czyszczenia i dezynfekcji. Jest to kwestia dotycząca nie jedynie warunków w szpitalu w Warszawie, ale również urządzeń stosowanych w domu.

Sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Skażony bakteriami sprzęt staje się źródłem infekcji dla używającej go osoby. Przez to więc może zdarzyć się przeniesienie bakterii z innych części ciała do układu oddechowego, dzieje się tak najczęściej za pośrednictwem brudnych dłoni. Użycie zainfekowanych narzędzi po powrocie do domu w Warszawie, już po skończonym leczeniu szpitalnym, zniweczy dobre rezultaty antybiotykoterapii dożylnej. Dlatego najważniejsze są mycie i dezynfekcja –

Bezpośrednio po każdorazowym użyciu, zanim fragmenty organiczne, które zanieczyszczają sprzęt, zdążą wyschnąć, należy go dobrze umyć. Jeśli czyszczenie zostanie odłożone na później, to taki twardy, zaschnięty materiał może okazać się ciężki by go usunąć, zaś dezynfekcja staje się niezbyt skuteczna. W niektórych przypadkach, jak na przykład nie mamy czasu, można dane urządzenie zanurzyć w wodzie, najlepiej z detergentem i tak zostawić w płynie do czasu umycia. Należy jednak wiedzieć, że przy braku efektywnego mycia i dezynfekcji, zanurzenie sprzętu w cieczy ułatwia rozwój bakterii oraz prowadzi do ich mnożenia się. Po procesach mycia, płukania i suszenia sprzęt należy poddać procesowi dezynfekcji w Warszawie – . To w taki sposób wszelkie bakterie zostaną usunięte.

Trzeba ją przeprowadzać przynajmniej raz dziennie. Dezynfekcję w warunkach domowych możemy wykonywać na kilka sposobów. Możemy przykładowo zanurzyć narzędzia w płynnym środku dezynfekcyjnym. W aptekach jest wiele tego typu preparatów, które nam mogą pomóc. Niestety są dość drogie. Urządzeniem bardzo przydatnym dla tego typu formy dezynfekcji jest po prostu wanienka dezynfekcyjna.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz artykuł, to wejdź na adres tego serwisu (https://www.bira.pl/produkty/elektrozaczepy-standardowe) i pod nim znajdziesz dużo więcej skrupulatnych wiadomości.

Jest to różnej wielkości naczynie zrobione z tworzywa sztucznego, mające pokrywkę, która chroni przed wyparowaniem jak również w zestawie znajduje się wkładka z perforowanym dnem, czyli sitem, które ułatwia wyjęcie zdezynfekowanych urządzeń bez konieczności zamaczania rąk lub innych przedmiotów w roztworze.