Dobre strony użycia cyrkonu w stomatologii

Dobre strony użycia cyrkonu w stomatologii

17 grudnia 2019 Off By admin
Uzupełnienia na podstawie tlenku cyrkonu mają cechy estetyczne klasycznej porcelany, a dzięki świetnym własnościom mechanicznym przezwyciężają jej bariery tyczące się wskazań klinicznych.

Ten gatunek materiału może zostać przetwarzany w automatycznym procesie który gwarantuje otrzymanie precyzyjnie kontrolowanej, powtarzalnie dużej jakości, dokładności i optymalnej uniwersalności tak w obszarze wskazań, jak i w sensie materiałowym.

Omawiane w tym artykule zagadnienia Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tutaj – to niezwykle ważna propozycja dla sympatyków takiej problematyki.

Taki właśnie jest Cyrkon. Estetyczny, szczelny, trwały, biozgodny i prosty w zastosowaniu.

u dentysty

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalna przezierność dostępna w szesnastu zabarwieniach podbudowy a także przeróżna gama bazowych i szczególnych odcieni ceramiki do licowania Cyrkonu gwarantują wierne odtworzenie efektów zachodzących w naturalnym uzębieniu pacjenta. Odporność uzupełnień w jamie ustnej jest rezultatem kilku składników, pośród których powinno się wymienić krótko oraz długo czasową wytrzymałość tworzywa na przebiegające w jamie ustnej napięcia czynnościowe.

Ogromnie wysoka trwałość uzupełnień wynika z zastosowania właściwej, wysoko oczyszczonej cyrkonii, którą frezuje się na poziomie przygotowawczego wypalenia. Wskutek tego Cyrkon przydaje się do realizowania obszernych prac, zarówno w przednim jak też bocznym obrębie uzębienia.

Cyrkon charakteryzuje wysoki poziom zgodności biologicznej. Cyrkon przewodzi ciepło w stopniu o wiele mniejszym niż tradycyjne uzupełnienia zrobione z metalu i porcelany, a odkładanie płytki nazębnej jest współmierne z zębami naturalnymi. Zastosowana cyrkonia nie powoduje alergii, nie wydziela toksycznych substancji. Dodatkowo, inaczej niż klasyczne uzupełnienia stomatologiczne, Cyrkon nie oddziaływa na jakość obrazu otrzymanego przy użyciu nowoczesnych sposobów obrazowania, na przykład rezonansu magnetycznego. Korony i mosty cyrkonowe można wykorzystywać we każdych warunkach anatomicznych. Ostatecznie są one licowane ceramiką, co do perfekcji imituje przyrodzone zęby, dzięki temu osiągamy perfekcyjne walory kosmetyczne.

Jak można odnaleźć dobrego specjalistę stomatologa który realizuje takie uzupełnienia we Wrocławiu? Sprawdź stomatolog Aurident Wrocław lub wpisz w wyszukiwarkę internetową wbić hasło: korony cyrkonowe we Wrocławiu, ewentualnie wyrażenie: stomatolog Wrocław a otrzymamy mnóstwo wyników.