W czym może nam pomóc prawnik w RFN?

W czym może nam pomóc prawnik w RFN?

2 sierpnia 2020 Off By admin
Członkostwo naszego państwa w Unii Europejskiej jak również bliskie sąsiedztwo z Niemcami to główne przyczyny dużego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta również liczba polskich firm inwestujących u zachodnich sąsiadów. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi adwokatów znających się dobrze na prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie mające siedziby na terenie Polski. Adwokaci udzielają takich porad zarówno na rzecz pracodawców jak również pracowników.

obsługa prawna w Niemczech

Niestety jak obrazują europejskie badania,10 – 20 proc. ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest wielu bezdomnych imigrantów bez zatrudnienia. Często te osoby wpadają w pułapkę uzależnień. Niebezpieczny jest ciągle panujące w naszym Polsce przekonanie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (zobacz ) co kusi zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielką mają szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy w swej ojczyźnie. Na domiar złego mit ten rozprzestrzenia się niczym gruźlica! Starczy tylko że jeden ze wsi nachwali się jak to wspaniale jest mu w niemieckim „raju”, a już ciągnie za sobą połowę miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony.

Nie wstydź się – w szukaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie w następne linki. Po jakimś czasie na pewno znajdziesz coś atrakcyjnego.

Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nie dziwi zatem fakt że adwokaci w Niemczech mają pełne ręce robalduin-pfnuer.de/awy którymi się oni absorbują są: dochodzenie niewypłacanych należnych wynagrodzeń za pracę, ochrona zatrudnionego przed wypowiedzeniem umowy, sporządzanie oraz analizowanie umów o pracę, także umów dla zarządców spółek, doradztwo prawne dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona klienta w postępowaniach tyczących się tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. By jednak uniknąć konieczności pomocy adwokata w Niemczech, radzę się porządnie do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować. Przede wszystkim nie jechać „w ciemno” lecz do konkretnego, oczekującego naszej osoby pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.