Nadchodzi wiosna, czas zatroszczyć się o własną formę, by nie wstydzić się ubrać krótsze spodenki

Kiedy na dworze jest coraz przyjemniej, zaczynamy mocniej zwracać uwagę na własną sylwetkę. Niestety w wielu przypadkach dostrzegamy, że tu i ówdzie zrobiło się więcej tłuszczyku, spodnie ciężej się zapinają, a i waga potwierdza nasze przykre przypuszczenia, że ponownie po zimie przybyło nam parę kg. Należy szybko wziąć się za siebie, by nie wstydząc się założyć krótkie spodenki oraz cieszyć się znakomitą formą. Jakie ćwiczenia będą dla nas właściwe?

orbitrek

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę każda aktywność z pewnością zapewni oczekiwane efekty. Jeśli już od dłuższego czasu nic nie robiliśmy, można zdecydować się na kijki do nordic walking. Pozwalają one na zgubienie nadprogramowych kg bez wylewania z siebie potów. Wystarczy każdego dnia przejść się choć godzinę, ponieważ dzięki zaangażowaniu ramion w chodzenie spalamy o wiele więcej kalorii aniżeli w czasie zwyczajnego spaceru. Nordic walking nie jest obciążeniem stawów, dlatego nie można wykręcać się problemami z kolanami. Jeżeli potrzebujesz większych emocji podczas ćwiczeń, można wybrać wrotki. To znakomity sport hulajnoga do skakania dla ludzi lubiących wesołą zabawę oraz szybką jazdę. Wrotki są znacznie bezpieczniejsze niż rolki, a spalają tak samo wiele kalorii. Jeśli nie chodzenie lub jazda na rowerze, można chodzić na siłownię. Tam wyszukamy wiele urządzeń, na jakich można ćwiczyć spalając kalorie albo budując masę mięśniową. Warto jest z początku ćwiczyć z trenerem, jaki wybierze dla nas najlepszy zestaw ćwiczeń. Taki precyzyjnie rozplanowany trening szybciej przyniesie efekty, jakich się spodziewaliśmy, a o to właśnie nam chodzi, gdyż lato coraz bliżej. Szukaj sprzętu dla siebie na:

bosu

Autor: Clay Manley
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to nie odkładać ćwiczeń na następny dzień, lecz z miejsca wziąć się za siebie, albowiem wyłącznie silna motywacja pozwoli nam osiągnąć zaplanowane cele. Jeśli ciężko jest nam wsiąść na rower lub iść na siłownię i wziąć się za orbitrek, wciągnijmy w nasz plan partnera albo koleżankę. We dwójkę będzie zdecydowanie przyjemniej i nawet ćwiczenia na bosu będą mniej męczące, a dodatkowo zawsze będziemy mieć kogoś, kto wyciągnie nas z fotela, gdy poczujemy całkowitego lenia, którego sami nie będziemy potrafili przemóc. Idealny sprzęt dla ciebie: tamta strona