Tag: programowanie

programowanie

Praca w branży IT

Praca w branży IT
Nikt z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie obecnego świata bez komputerów i systemów IT, jakie są obecne w prawie każdym aspekcie naszego życia. Rosnąca informatyzacja niesie za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej domeny. Praca IT jest obecnie jedną z najlepiej opłacanych branż na rynku. Podaje się, iż na rynku usług informatycznych w Polsce brakuje około 50 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.
By admin 8 listopada 2018 Off

Dlaczego warto być freelancerem?

Dlaczego warto być freelancerem?
Ciężko wyobrazić sobie obecny świat bez komputerów, a co za tym idzie, również i bez profesjonalnych informatyków, piszących przykładowo wielorakie programy. Bycie teraz informatykiem otwiera przed każdym ambitnym chętnym rozmaite drogi rozwoju, daje możliwość pracy w dużych korporacjach, jak również w niewielkich przedsiębiorstwach, jakie kuszą pieniędzmi ,a także stałością posady. Zawód informatyka nie bywa wbrew pozorom tak prosty, jak się czasem wydaje. Informatyk, który z komputerami jest na dobrej stopie, poświęca zazwyczaj wiele czasu na programowanie, wymyślanie rewolucyjnych rozwiązań technologicznych, czy też walkę z komputerowymi usterkami.
By admin 6 listopada 2018 Off

Może najwyższy czas, by, aby rozpocząć naukę programowania aplikacji mobilnych?

Może najwyższy czas, by, aby rozpocząć naukę programowania aplikacji mobilnych?
Smartfony spowodowały, że dla różnego rodzaju programistów znalazło się dużo nowych alternatyw. Zatem jeśli ktoś do teraz programował tylko zwykłe oprogramowanie, powiedzmy do obsługi księgowości w firmie i rozgląda się teraz za jakimiś niszami, z pewnością powinien zacząć naukę robienia aplikacji na chociażby Androida. Głównie Android jest w naszym kraju popularny, zresztą to nie jest wyłącznie nasza specyfika, ponieważ Finlandia, Rosja czy RPA także są tymi państwami, w których Android niepodzielnie rządzi.
By admin 21 września 2018 Off

Programiści na rynku zatrudnienia

Programiści na rynku zatrudnienia
Przeciętny człowiek, słysząc hasło „programista”, myśli o osobie pracującej bezpośrednio nad procesem sporządzania aplikacji komputerowej. Jak pokazuje rynek pracy swoją zróżnicowaną ofertą skierowaną właśnie dla programistów – jest to skojarzenie mylne, a pojęcie programisty jest dużo szersze. Tym mianem opisuje się już nie tylko ludzi tworzących aplikacje na komputer, ale także aplikacje mobilne oraz przeznaczone do działania w ramach witryn internetowych.
By admin 21 września 2018 Off